اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

تولیدات محصولات الکترونیک داخلی می‌تواند با کالاهای چینی رقابت کند

تولیدات محصولات الکترونیک داخلی می‌تواند با کالاهای چینی رقابت کند

رییس اتحادیه لوازم الکترونیک مشهد گفت: تولیدات محصولات الکترونیک جدیدی که در داخل کشور صورت گرفته می‌تواند با کالاهای چینی رقابت کند.

سید محسن خاوری هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: اگر حمایتی در این خصوص توسط دولت وجود داشته باشد، قاعدتا این حمایت‌ها می‌تواند کالاهای چینی وارداتی را حذف کرده و کالاهای ایرانی را جایگزین آن کند. کالاهایی که همکاران تولید کننده ما از چین خریداری می‌کنند، اجرت تولید آن نسبت به داخل کشور ارزان‌تر محسوب می‌شود. همچنین اگر نرخ دلار افزایش یابد، در نتیجه دستمزد کارگر در داخل کشور با دستمزد کارگر در خارج از کشور یکی می‌شود.

خبر جدید  آغازبارشهای رگباری خراسان رضوی، از عصر امروز

خاوری در خصوص کیفیت کالاهای ایرانی در عرصه الکترونیک و سیستم‌های حفاظتی عنوان کرد: مدیران تولید کننده این محصولات مدعی هستند که متقاضیان این کالاها را ابتدا از نظر کیفیت و قیمت با کالاهای خارجی مقایسه کنند و سپس نسبت به خرید محصولات ایرانی اقدام کنند. به همین دلیل کالاهای ایرانی قابل قیاس با کالاهایی که تولید کننده آن کشور چین است، نیست.

خبر جدید  اعلام برنامه آزمون دکتری تخصصی دانشگاه علوم اسلامی رضوی

وی در خصوص شرکت‌های مونتاژ کار لوازم الکترونیک عنوان کرد: برخی از شرکت‌های ایرانی که مونتاژ کار محصولات الکترونیک محسوب می‌شوند، اگر حمایتی از آن ها صورت گیرد، توانایی خوبی در تولید کالاهایی ایرانی با برند خود دارند.

خاوری در خصوص نمایشگاه‌های این محصولات تصریح کرد: تمامی این نمایشگاه‌ها معمولا تخصصی بشمار می‌آیند؛ به این صورت که عموما افراد مختصص سازمان‌ها بازدید کنندگان این نمایشگاه‌ها هستند.

وی در خصوص صادرات تولیدات الکترونیک به سایر کشورها عنوان کرد: کشورهای عراق و افغانستان مقصد صادرات تولیدات ما محسوب می شود. کالاهایی که به این کشورها که صادر می‌شود، عموما سیستم‌های امنیتی، دزدگیرها و جک‌های درب اتوماتیک با برند هایی ایرانی است.

خبر جدید  ترامپ می‌رود، ولی انقلاب اسلامی همچنان ایستاده

رییس اتحادیه لوازم الکترونیک مشهد با اشاره به اینکه احساس نیاز مردم به سیستم‌های حفاطتی نسبت به گذشته بیشتر شده است، افزود: در گذشته شاید این سیستم‌ها به عنوان سیستم های تجملاتی استفاده می‌شد اما هم اکنون جزو کالاهای ضروری مردم محسوب‌ می‌شود.
انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *