اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

تولید آزمایشی کارخانه گُندله‌سازی «مجتمع فولاد خراسان» آغاز شد

تولید آزمایشی کارخانه گُندله‌سازی «مجتمع فولاد خراسان» آغاز شد

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان گفت: کارخانه گندله‌سازی مجتمع فولاد خراسان با پشت سر نهادن موفقیت آمیز نخستین تولید آزمایشی خود، اولین محصول گندله خود را تولید کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی مجتمع فولاد خراسان، سیدحسین احمدی مدیرعامل این مجتمع عنوان کرد: راه اندازی کوره و تجهیزات اصلی کارخانه گندله‌سازی «مجتمع فولاد خراسان» دوشنبه ۱۶ بهمن ماه با موفقیت انجام و این حلقه مهم از زنجیره تولید فولاد در شرق کشور آماده تولید رسمی محصول استراتژیک گُندله سنگ آهن شد.

خبر جدید  نجات عشایر گرفتار در سیلاب خراسان رضوی

وی افزود: تست سرد تجهیزات با موفقیت انجام شد و پس از پشت سرنهادن تقریبی یک ماه از روشن نمودن کوره اصلی و رسیدن آن به دمای مورد نیاز، تجهیزات اصلی آن، به ویژه کوره پخت گندله زیر بار قرار گرفت و نخستین محصول گندله آزمایشی در این کارخانه تولید گردید.

احمدی بیان کرد: به این ترتیب کارخانه گندله‌سازی مجتمع فولاد خراسان، آماده راه‌اندازی رسمی و ورود به مدار تولید شده است تا همان گونه که مدیر عامل این شرکت بارها تاکید کرده، استراتژی تکمیل زنجیره تولید «از معدن تا محصول نهایی» حلقه‌های پایانی خود را تکمیل کند.

خبر جدید  اسکان ۲۶۳ هزار زائر نوروزی در بقاع متبرکه خراسان رضوی

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان افزود:  تولید گندله از کنسانتره سنگ آهن یکی از نیازهای اصلی ما برای پایدار نمودن تولید فولاد است و در حال حاضر این ظرفیت مهم در منطقه به فعلیت رسیده است.

کارخانه گندله‌سازی این شرکت با نرخ تولید اسمی ۳۳۶ تن در هر ساعت و فعلی ۱۱۰ تن در ساعت، گندله را از کنسانتره سنگ آهن استحصال خواهد کرد که نتایج راه‌اندازی آزمایشی حاکی از کامل و آماده به کار بودن همه تجهیزات برای رسیدن به ظرفیت تولید است. هچنین برای ساخت کارخانه گندله‌سازی فولاد خراسان با ظرفیت تولید سالانه ۲٫۵ میلیون تن گندله، ۵۰۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در این مجتمع صورت گرفته و دست کم ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد اشتغال خواهد کرد.

خبر جدید  افزایش 26 درصدی تردد مسافر از پایانه مرزی باجگیران

گفتنی است، راه‌اندازی رسمی این کارخانه ظرف روزهای آتی با حضور مقامات عالی کشور صورت می‌گیرد.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *