اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

تیم مشهدی ووشوی مدعی مقام کشوری در خطر انحلال است

تیم مشهدی ووشوی مدعی مقام کشوری در خطر انحلال است

۱۴ تیم در ۲ گروه هفت تیمی در لیگ ووشوی جوانان کشور هم رقابت می کنند و در پایان مسابقات تیمهای اول و دوم هر گروه با دو تیم برتر گروه دیگر برای قرار گرفتن بر روی سکو مسابقه می دهند.
در گروه نخست لیگ ووشوی جوانان تیمهای باشگاه مقاومت، هیات ووشو نور، رنگ فیروزه شیراز، هیات ووشو قزوین، سپاه سلمان، هیات ووشو البرز و هیات کردستان و در گروه دوم تیمهای هیات مشهد، پرشین، افلاک، هیات تهران، هیات اردبیل، هیات همدان و هیات آذربایجان غربی حضور دارند.
بر این اساس ۹ هیات ووشو در این لیگ حضور دارند که یکی از آنها هیات ووشوی مشهد اما گرفتار مشکلات مالی برای تامین هزینه پیگیری مسابقات است.

* کسی به فکر تیم نیست
سرمربی تیم ووشو جوانان هیات مشهد به خبرنگار ایرنا گفت: تیر ماه امسال برای حضور در لیگ ووشو جوانان کشور یک تیم جوان و با انگیزه تشکیل دادیم. با توجه به اینکه در استان سکوی استاندارد و خانه ووشو وجود ندارد به این نتیجه رسیدیم که در این مسابقات اگر ورزشکاران نتیجه هم نگیرند فرصت خوبی برای تمرین و روبرو شدن با حریفان کشوری به دست می آورند.
غلامعلی محمودی با بیان اینکه همه بازیکنان تیم جوانان از حاشیه شهر مشهد هستند افزود: این تیم متشکل از ۱۶ نفر است و تاکنون ۹ بازی انجام داده که هشت بازی با پیروزی و یک بازی با شکست همراه بوده است و اکنون با ۲۴ امتیاز به عنوان تیم دوم پشت سر تیم پرشین ۲۵ امتیازی قرار داریم و با توجه به دیدارهای باقی مانده می توانیم در صورت کسب پیروزی به عنوان تیم نخست یا دوم صعود کنیم.
وی اظهار داشت: با توجه به مشکلات مالی بیشتر اعزامها با هزینه شخصی بوده است و هر ورزشکار با لباس و گرمکن شخصی خود در مسابقات حاضر می شود.
وی گفت: برخی تیمها در هر وزن با ۲ بازیکن شرکت می کنند اما تیم ما در هر وزن با یک بازیکن شرکت می کند و گاهی با مصدومیت مسابقه می دهد.
محمودی افزود: برای تقویت تیم با چند ووشوکار صحبت کردیم اما گفتند تیمهای دیگر به آنها ۲۰ تا ۳۰ میلیون ریال می دهند و چون چنین پولی نداریم به تیم ما نیامدند.
وی اظهار داشت: هیات استان نیز هیچ کمکی به تیم نکرده و همدلی در هیات ووشو وجود ندارد اگر همدلی بود همه افراد مشکلات ووشوکاران و تیم را می دانند و پیگیر می شدند.
وی گفت: وقتی تفکر برخی افراد این باشد که تیم به نام هیات مشهد است و ربطی به استان ندارد، نباید انتظاری بیش از این داشته باشیم و امید ما هم اکنون به مدیر کل ورزش و جوانان استان است تا مشکلات حل شود.

خبر جدید  31 هزار تن برنج طرح تنظیم بازار خراسان رضوی تامین شد

* هزینه کم مشکلات زیاد
رئیس هیات ووشو شهرستان مشهد هم گفت: با وجود اینکه هزینه های تیم ناچیز است اما مشکلات بسیاری در برابر تیم ووشو جوانان قرار دارد.
مجید صمدی حکاک افزود: هیات استان نیز بودجه ندارد هرچند از وقتی وارد هیات شده ایم مشکلات مالی وجود داشته است.
وی اظهار داشت: وظیفه هیات شهرستان پایه سازی برای تیم استان و بزرگسالان است و با عده ای از ووشو کاران کم توقع و پرتلاش در لیگ شرکت کرده ایم اما در هفته های پایانی و با وجود نتایج فراتر از انتظار این تیم به مشکل خورده است.

*هزینه تیمداری زیاد است
رئیس اداره تربیت بدنی مشهد هم گفت: هزینه تیمداری در لیگ زیاد است و با توجه به شرایط اقتصادی حامیان مالی در این زمینه وارد نمی شوند و یکی از مشکلات این است که در فصل بدی از نظر منابع پولی و مالی قرار داریم.
احمد صالح نژاد با بیان اینکه موافق تیمداری هیاتها در لیگ نیستیم افزود: اگر یک هیات ورزشی بازیکنان و تیم خوبی داشته باشد حتما از آنها حمایت می کنیم و تاکنون هم به خصوص در هفته های ابتدایی لیگ حمایتهایی از تیم هیات مشهد انجام داده ایم و اکنون هم پیگیر هستیم.

خبر جدید  کارگاه آشنایی با شرکت های دانش بنیان درتربت حیدریه برگزار شد

* منابع مالی نداریم
رئیس هیات ووشو خراسان رضوی گفت: در ابتدای سال اعلام کردیم که هیات استان به دلیل نداشتن منابع لازم، توان تیمداری ندارد و با توجه به این شرایط بیشتر اعزامهایی که به مسابقات مختلف داشته ایم با هزینه شخصی بوده است.
محمد زحمتکش ادامه داد: اداره تربیت بدنی مشهد و هیات شهرستان توافق کردند که در لیگ ووشو تیم داشته باشند به همین خاطر صفر تا صد هزینه ها هم بر عهده آنهاست.
وی افزود: اداره کل نیز بودجه هر شهرستان را به خود آنها می دهد و ارتباطی با استان ندارد.
وی اظهار داشت: برای اسپانسر هم با افراد مختلف صحبت کرده ایم اما کسی حاضر به ورود به این عرصه نشده است.
وی گفت: هفته آینده برای حل مشکلات مالی این تیم دیداری با معاون امور توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان داریم که امیدواریم مشکلات هر چه زودتر رفع شود.

* اداره کل ورزش کمک می کند
معاون امور توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی نیز گفت: سالن ورزشی کوثر به صورت رایگان در اختیار تیم ووشو جوانان قرار داده شده و در حد توان خود به تیمهای ورزشی کمک می کنیم.
امیر زارعی افزود: هیات ووشوی استان هم باید تلاش کند، در هر حال تیم شهر مشهد زیر مجموعه استان است و نماینده این استان به حساب می آید.
وی اظهار داشت: اداره کل ورزش و جوانان استان هم اکنون ۵۰ تیم در لیگ های مختلف دارد و از سوی دیگر اعتبارات اداره کل زیاد نیست و با توجه به هزینه های اعزام انجام این امور در توان اداره کل نیست و هیاتها هم باید تلاش کنند.
وی با بیان اینکه هیات بسکتبال چندین تیم در لیگ های مختلف مردان و زنان دارد و حامی مالی پیدا کرده اند گفت: هیات ووشو شهرستان و استان هم باید جلو بیاید و اقدام کند زیرا اداره کل نمی تواند و توان تیم داری ندارد.
زارعی افزود: اعتبارات ورزشی به صورت فصلی ابلاغ می شود و بر اساس آنها می توانیم کمک کنیم همچنین سرفصل آنها هم برای هزینه کردن مشخص است بنابراین نمی توانیم در هر جایی که خواستیم اعتبارات را هزینه کنیم با این وجود جوانان ووشوکار با کمترین هزینه بهترین نتایج را گرفته اند و تا مسابقه بعدی آنها که اعتبارات هم می رسد به آنها کمک خواهیم کرد.
هم اکنون تیم ووشو هیات مشهد با سرمربیگری غلامعلی محمودی و مربیگری علی هاشمی در بخش تالو و مجتبی باقرزاده در بخش ساندا همراه با امیررضا فخرآبادی، علی آذری، مرتضی اسعدی، متین اطهری زاده، حسین کاظم زاده، اسدالله انعامی، حسین قدرتی، امیر حسین دهستانی، محراب فنایی، امیر حسین اسلامی، محمد خدادادی، امیر حسین نظری و مهدی خداشناس در لیگ ووشوی جوانان کشور شرکت کرده است.
این تیم دیدار های بعدی خود را روز پنجم بهمن با تیم های پرشین و هیات همدان برگزار می کند.
خراسان رضوی دست کم هزار و ۳۰۰ ووشوکار حرفه ای و بیش از ۳۰ مربی در رده های مختلف سنی دارد که با مشکلات مختلف دست و پنجه نرم می کنند.
۷۵۰۷/۶۰۵۳

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  رسانه ها در صف مقدم مبارزه با دشمن هستند
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *