اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

ثبت‌نام بیست‌وسومین جشنواره دانشجویی قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی مشهد

ثبت‌نام بیست‌وسومین جشنواره دانشجویی قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی مشهد

گروه فعالیت‌های قرآنی: کارشناس قرآن مدیریت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ثبت‌نام مرحله دانشگاهی بیست‌وسومین دوره جشنواره دانشجویی قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز شده است.

المیرا مصدق‌مقدم، کارشناس قرآن مدیریت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، بیان کرد: ثبت‌نام در مرحله دانشگاهی بیست‌وسومین جشنواره دانشجویی قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی در سه بخش اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه‌ علوم پزشکی مشهد از هشتم بهمن آغاز شده و تا پایان اسفند ماه ادامه دارد.
وی در خصوص موضوعات این جشنواره قرآنی عنوان کرد: مرحله دانشگاهی بیست و سومین جشنواره دانشجویی قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی در شش بخش آوایی، معارف، پژوهشی، فناوری، ادبی و هنری و ۴۴ رشته برگزار می‌شود.
مصدق‌مقدم اظهار کرد: در بخش آوایی ۱۵ رشته شامل قرائت تحقیق، ترتیل، حفظ سوره واقعه با ترجمه، حفظ یک جزء، حفظ جزء ۳۰، حفظ ۵ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۱۵ جزء، حفظ ۲۰ جزء، حفظ کل، اذان، دعاخوانی، مناجات خوانی و تواشیح است.
کارشناس قرآن مدیریت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص رشته‌های بخش معارف ابراز کرد: در این بخش ۹ رشته شامل آشنایی با احادیث اهل بیت(ع)، مفاهیم نهج البلاغه، مفاهیم صحیفه سجادیه، تفسیر و ترجمه قرآن، سیره معصومین(ع)، حفظ موضوعی قرآن کریم، احکام، پرسمان قرآن و سبک زندگی قرآنی برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است.
وی اضافه کرد: رشته مقاله نویسی، تألیف، نقد و بررسی و تلخیص کتاب با موضوعات قرآنی در بخش پژوهش، تولید اپلیکیشن، ربات و کانال مجازی قرآنی در بخش فناوری، شعر، داستان‌نویسی، نمایشنامه و فیلم نامه در بخش ادبی و خوشنویسی، معرق، منبت، نقاشی، طراحی پوستر، تهذیب، عکس، فیلم کوتاه، پویانمایی و قصه گویی در بخش هنری از دیگر موضوعات این جشنواره است.
کارشناس قرآن مدیریت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه این جشنواره در مرحله دانشگاهی، اردیبهشت ۹۷ در دو بخش شفاهی و کتبی برگزار خواهد شد، افزود: منتخبان مرحله دانشگاهی از سراسر کشور به مرحله کشوری که مهرماه ۹۷ برگزار خواهد شد، راه می یابند.
مصدق مقدم با بیان اینکه در سال گذشته مشهد با حدود ۷ هزار شرکت کننده رتبه اول در بحث ثبت نامی را در کشور کسب کرد، گفت: از این تعداد شش هزار نفر در رشته مفاهیم ثبت‌نام کردند و به دلیل آمار بالا، آزمون برای پنج هزار نفر مجازی برگزار شد و در سال جاری نیز امکان برگزاری آزمون مجازی وجود دارد.
کارشناس قرآن مدیریت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ابراز کرد: در بیست و دومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی از بین ۶۰۰ برگزیده مرحله دانشگاهی در مشهد تعداد ۵۴ نفر به مرحله سراسری مسابقات قرآن وزارت بهداشت راه یافتند.
وی در خصوص نحوه ثبت نام در این دوره نیز عنوان کرد: علاقه‌مندان می توانند تا پایان اسفند ماه با مراجعه به سایت quran.behdasht.gov.ir برای ثبت نام اقدام کنند.

خبر جدید  انقلاب اسلامی، پدیده‌ای شکست‌ناپذیر است

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *