معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی از ثبت ۴۵ نظریه نوآورانه در حوزه علوم انسانی خبر داد. " /> ثبت 45 نظریه نوآورانه در حوزه علوم انسانی | اخبار مشهد خراسان ما - Part 62190
اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

ثبت ۴۵ نظریه نوآورانه در حوزه علوم انسانی

ثبت ۴۵ نظریه نوآورانه در حوزه علوم انسانی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنااز مشهد، حجتالاسلام عبدالحسین خسروپناه صبح امروز در نخستین همایش تخصصی تعالی و تحول در علوم انسانی و آشنایی استادان با روش اجرایی کرسیهای ترویجی و نظریهپردازی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد برگزار شد، گفت: کرسیهای نظریهپردازی مربوط به اعضای هیئت علمی و استادان وکرسیهای آزاداندیشی مربوط به دانشجویان و زیر نظر وزارت علوم است.

وی افزود: دبیرخانه هیئت حمایت از کرسیها دو دسته از نشستها را پشتیبانی میکند که به نام کرسیهای نظریهپردازی و کرسیهای ترویجی شناخته میشوند.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه برگزاری کرسیهای ترویجی از چهار سال قبل در دانشگاههای دولتی و یک سال قبل در دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شده است، اظهار کرد: تاکنون ۲ هزار و ۶۰۰ کرسی ترویجی برگزار شده که ۴۵ نظریه نوآورانه ثبت و تأیید شده است.

نخستين همایش تخصصی تعالی وتحول در علوم انسانی در مشهد

خسروپناه با بیان اینکه همه دانشگاهها از سیستان و بلوچستان تا اصفهان برگزارکننده کرسیهای آزاداندیشی بودهاند، افزود: هر دانشگاهی که رئیس آن دغدغه این امر را داشته کرسیهای آزاداندیشی در آنجا برگزار شده است.

خبر جدید  دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی دست به دعا شدند

وی نقش استادان را در تعالی و تحول در علوم انسانی مهم خواند و گفت: استادان در تألیف کتب درسی و برگزاری کرسیهای ترویجی نقش اساسی دارند.

رئیس دبیرخانه هیئت حمایت از کرسیهای نظریهپردازی، نقد و مناظرهبا تأکید بر اینکه علوم انسانی حکمی را در دانشگاه پیادهسازی کنیم، اظهار کرد: حکمت در فرهنگ ما به معرفتی گفته میشود که مبتنی بر مبانی دینی است و باید نافع و کارآمد باشد.

خبر جدید  رئيس جديد دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و مشهد معرفی شد

خسروپناه بر ایجاد مدارس عالی مهارتی تأکید کرد و گفت: امروز باید رشتههایی ایجاد شود تا مهارتهای عمومی را به جوانان بیاموزد.

وی تأکید کرد: در این مدارس باید هنر اصیل ایرانی اسلامی آموزش داده شود تا جوانان علاوه با کسب مهارتهای جدید و کارآمد به دنبال هنرهای بیهویت نباشند.

خبر جدید  معضل گرانی کاغذ برطرف نشود بسیاری از ناشران ورشکسته می‌شوند

به گزارش آنا، در این همایش استادان و اعضای هیئت علمی به طرح پرسشها و ابهامات خود پرداختند که حجتالاسلام خسروپناه به آنها پاسخ داد.

نشست تخصصی تحول در علوم انسانی با حضور استادان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و جمعی از طلاب حوزه علمیه مشهد پایانبخش این همایش یکروزه بود.

انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۰۶۲/پ


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *