اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

جاده روستای حاشیه مشهد همچنان قربانی می‌گیرد

جاده روستای حاشیه مشهد همچنان قربانی می‌گیرد

روستای «کلاکوب» در ۱۵ کیلومتری شهر مشهد قرار دارد و در واقع از سمت منطقه خواجه ربیع تا این روستا حدود ۱۰ دقیقه فاصله است اما با این وجود مشکلات روستای «کلاکوب» و «باغ فراگرد» زیاد است و اهالی این دو روستا در انتظار حمایت‌های بیشتر مسئولان هستند تا به مشکلات آن‌ها رسیدگی شود.

به گزارش ایسنا، روستاهای «باغ فراگرد»، «لک لک»، «نوچاه»، «کلات تیموری»، «خرم‌آباد»، «گنبدباز»، «امرغان توس»، «مسگران»، «اسفندیان» و «کلاکوب» در یک جاده مواصلاتی هستند و انتهای تمامی این روستاها به روستای کلاکوب منتهی می‌شود و یکی از مشکلاتی که بعد از احداث آرامستان باغ رضوان در جاده مواصلاتی این روستا صورت گرفت این است که آمار تردد در این جاده به شدت افزایش پیدا کرد و از سوی دیگر به دلیل وضعیت نامناسب جاده، آمار تصادفات و کشته شدگان روز به روز رو به افزایش است.

صغری رضایی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص وضعیت جاده آرامستان رضوان اظهار کرد: متاسفانه این مشکل حل نشده و به دلیل کم‌ عرض بودن جاده، نبود روشنایی و نداشتن علائم ترافیک در جاده تصادف‌های بسیار زیادی رخ داده است. همچنین با افتتاح آرامستان رضوان رفت و آمدها افزایش پیدا کرده و این امر شلوغی جاده را در پی دارد و با این تفاسیر متاسفانه هیچ اقدامی در این صورت انجام نشده است.

خبر جدید  9 شهر و 49 روستا در خراسان رضوی بدون کتابخانه

دهیار روستاهای «کلاکوب» و «باغ فراگرد» اضافه کرد: این جاده جزء مهم‌ترین دغدغه‌های اهالی فراگرد شده و با توجه به اینکه آرامستان رضوان هم افتتاح شده این جاده را باید دو بانده، روشنایی را افزایش و همچنین جاده را عریض کنند تا شاهد تصادف‌های مکرر و پی‌درپی نباشیم.

وی در خصوص وضعیت آسفالت این دو روستا تصریح کرد: با توجه به پیگیری‌هایی که صورت گرفت آسفالت روستا کلاکوب انجام شد اما هنوز برای روستا باغ فراگرد اقدامی صورت نگرفته است و دهیاری بودجه‌ای برای این کار ندارد و گفته مسئولین این امر، نداشتن اعتبارات کافی است و وعده سال آینده را دادند که در صورت وجود اعتبار لازم باغ‎فراگرد هم آسفالت می‌شود.
 
رضایی در خصوص میزان اعطاء وام به روستاییان، تصریح کرد: باید گفت میزان اعطاء وام به روستائیاندر وضعیت مطلوبی قرار دارد و در حال حاضر حدود ۲۰ میلیون تومان وام به روستاییان داده می‌شود و خوشبختانه مشکل ضامن روستائیان نیز در این زمینه مرتفع شده است.

خبر جدید  تبدیل روستای کریزکوهسرخ به اقامتگاه بومگردی

دهیار روستا «کلاکوب» و «باغ فراگرد» در خصوص وضعیت آب شرب این منطقه، افزود: در رابطه با این موضوع کمک‌هایی از سوی شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌رضوی صورت گرفت تا تعدادی حلقه چاه آب جدید بزنیم و تا حدودی مشکل آب شرب روستا کلاکوب مرتفع شود اما به این صورت نیست که به طور دائم آب شرب داشته باشیم.

وی در ادامه این مطلب خاطرنشان کرد: به عنوان مثال در سال گذشته هر خانواده در شبانه‌روز تنها دو ساعت آب داشتند اما در حال حاضر مردم می‌توانند به صورت ۲۴ ساعته از آب شرب این منطقه استفاده کنند.

خبر جدید  بناهای تاریخی و مذهبی نیشابور آماده بازدید گردشگران نوروزی است

رضایی در خصوص ۱۰ دستگاه اتوبوسی که قرار بود در اختیار روستائیان قرار دهند، گفت: در این مورد هم اقدامی صورت نگرفته و با پیگیری‌هایی که انجام شد توانستیم مجوز تردد بگیریم؛ بدین منظور که اهالی روستا و دهیاری‌ها بتوانند ون و یا مینی بوس تهیه کنند تا تردد صورت گیرد و بدون مجوز این کار امکان پذیر نیست.

دهیار روستا «کلاکوب» و «باغ فراگرد» در خصوص وام‌های خود اشتغالی نیز خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه برای این وام مراحل و شرایط مختلفی وجود دارد که باید اهالی روستا آن‌ها را طی کنند،  متاسفانه مردم در وضعیتی نیستند که بتوانند این وام را دریافت کنند.
انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *