اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

جشنواره بازی های آئینی در تربت جام برگزار شد

جشنواره بازی های آئینی در تربت جام برگزار شد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، دبیر جشنواره بازی های آئینی تربت جام گفت: این جشنواره به همت ادارهجشنواره بازی های آئینی در تربت جام برگزار شد فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همراهی انجمن بازی های آئینی و اداره ورزش و جوانان این شهرستان به مدت یک روز در تربت جام برگزار شد.

حبیب حبیبی افزود: شناسایی فرهنگ مردم، احیاء و معرفی و آموزش بازی های آئینی و سازهای محلی مانند سرنا و دهل به نسل جوان، ایجاد تفاهم و همدلی بیشتر بین هنرمندان بازی های آئینی از جمله اهداف جشنواره بود.

خبر جدید  تعهد ساخت هزار و ۵۰۰واحد مسکونی برای خانواده‌های دارای دو معلول

وی ادامه داد: یکی از بخش های جذاب و مخاطب پسند این جشنواره ها، اجرای بازی چوب بازی است که یک بازی ترکیبی از ملودی های موسیقی تربت جام و حرکات نمایشی برگرفته از آئین های بومی و محلی است که در گروه زندگی این خطه طراحی شده است.

دبیر جشنواره بازی های آئینی تربت جام گفت: برگزاری جشنواره های فرهنگی و هنری که در آن ورزش و آداب و رسوم اقوام مختلف کشور به نمایش در بیاید نشاط واقعی را به جامعه تزریق خواهد کرد.

خبر جدید  آغاز رقابت کمانداران نامدار کشور

حبیبی افزود: بازی های آئینی محلی در گذشته بخش از زندگی مردم بوده اند و امروز نیز برگزاری آنان حس خاص و خوبی در مردم ایجاد می کند که به صورت خودجوش به نشاط اجتماعی منتهی می شود.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  برگزاری 30 هزار برنامه دهه فجر در مدارس خراسان رضوی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *