خراسان ما
خراسان ما

جشن‌های نوروزگاه و اقامتگاه های بوم‌گردی نیشابور

جشن‌های نوروزگاه و اقامتگاه های بوم‌گردی نیشابور

جشنهای نوروزگاه و اقامتگاه های بومگردی نیشابور ؛ میزبان گردشگرانبه گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی ، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نیشابور گفت:اقامتگاه بومگردی دنیای قدیم در روستای حمید آباد ، قدیمیترین اقامتگاه در شهرستان است و اقامتگاههای بومگردی دیگری هم در روستاهای جوری ، محمودآباد فضل و فیلخانه راه اندازی شده است.

اسماعیل اعتمادی درباره برگزاری جشنهای نوروزگاه هم گفت: برنامههای زیادی برای نوروز تدارک دیده شده که جشن ویژه نوروزگاه مهمترین آن است و در روز ششم فروردین در محل رباط شاهعباسی برگزار می شود.

او افزود: دو جشن نوروزگاه هم در روستاهای بوژان و دیزباد به ترتیب در روزهای ۹ و ۱۳ فروردین برگزار می شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نیشابور گفت: با همکاری شهرداری طرح نیشابورگردی را ایجاد کردیم که به کمک چهار دستگاه اتوبوس انجام خواهد شد.

وی افزود: اتوبوس خاطره هم دوباره راهاندازی شده که مسیر آن از مقبره خیام تا بی بی شطیطه است و در آن ، خاطرات مردم و آداب و رسوم شهرستان بیان می شود.

به گفته وی ، علاوه بر چهار اقامتگاه یاد شده ، اقامتگاه های بومگردی دیگری نیز در دست اقدام برای آغاز فعالیت است و مالکان آن تاکنون مجوزهای ساخت را اخذ کرده اند.


منبع :: http://mashhad.iribnews.irدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد