اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

جناح‌بندی سیاسی برای پاسدار حرام است

جناح‌بندی سیاسی برای پاسدار حرام است

نماینده ولی‌فقیه در سپاه با تاکید بر اینکه بصیرت سیاسی برای پاسدار واجب است اما جناح‌بندی سیاسی برایش حرام است ،گفت: مرز این دو مسئله جبهه انقلاب است. ما همه در جبهه انقلاب هستیم اما در جناح بندی های سیاسی نیستیم.
به گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز؛ حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی‌صادقی نماینده ولی‌فقیه در سپاه در همایش فرماندهان و مسئولین نیروی زمینی سپاه  در مشهد، با بیان اینکه نیروی زمینی سپاه باید به لحاظ قدرت و قوت آماده باشد، اظهار داشت : در واقع قدرت سازی برای تامین امنیت و گرفتن جسارت از دشمن، رسالت پاسداران انقلاب است.
وی افزود: این موضوع به صراحت در قرآن کریم آمده است که برای تأمین امنیت اگر قوی بودید جسارت را از دشمن می‌گیرید.
نماینده ولی‌فقیه در سپاه خاطرنشان کرد: اولین پاسداران را اهل بیت علیهم‌السلام می‌دانیم که سنگرنشین خط مقدم دفاع و مقابله با تهدیدها و دشمنی ها ضد اسلام ناب بودند.
حاجی‌صادقی یکی از اقدامات معصومین را راهبرد تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها عنوان و بیان کرد: امام رضا(ع) فتنه مامونی را به فرصت تبدیل کرد و با تبیین مرز ولایت از خلافت، دشمن را شکست داد و ما نیز باید پاسداری را از این امام عزیز یاد بگیریم.
نماینده ولی‌فقیه در سپاه  با تاکید بر اینکه ما پاسداری را شغل نمی‌دانیم بلکه این رسالت مهم و میراثی از اهل بیت(ع) است تصریح کرد: پاسداری از دین بزرگ‌ترین مطالبه خدا از مومن است و قرآن مومن ثابت قدم را مومن مجاهد و سنگرنشین می‌داند.
وی یادآور شد: محور اصلی اقدامات امام رضا(علیه‌السلام) در شهرها بیان مرز خلافت و ولایت و نیز تبیین حقیقت ولایت بود.
نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تشریح منش و رفتار و سیره امام رضا(علیه‌السلام) در مقابله با مأمون تاکید کرد: رفتار امام رضا(ع) چند درس بزرگ به ما می‌دهد و یکی از آن‌ها این است که پاسداری تنها به داشتن شجاعت نیست که البته شجاعت لازم است و درک عمیق می‌خواهد اما اولین درس ما شناخت فتنه و نوع عملیات دشمن است .
حاجی‌صادقی  اشراف اطلاعاتی بر برنامه های جبهه دشمن را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: امام رضا(علیه‌السلام) به بشریت آموخت که  بر فتنه اشراف و تسلط دارند و مقام معظم رهبری نیز در مکتب رضوی نشان داده اند در زمینه تسلط بر فتنه  شاگرد خوبی برای آن امام همام هستند.
نماینده ولی‌فقیه در سپاه  با تاکید بر اینکه اشراف رهبری معظم انقلاب ،دشمن را زمین گیر کرده است تصریح کرد: ایشان با هوشمندی و بصیرت و ژرف اندیشی واقعیات پنهان  جبهه استکبار را رویت و نشان داده اند که پاسداری از اسلام و انقلاب نیازمند درک همه جانبه بر وضعیت دشمنان است و صحنه محدودی ندارد.
وی اظهار کرد: پاسداران ،سنگرنشینان انقلاب در همه صحنه‌ها هستند و صحنه اقتصادی، سیاسی، امنیتی و نظامی تفاوتی ندارد اما چیزی که نباید به آن ورود کنیم این است که در جبهه خودی به یک گروه محدود شویم.
حاجی‌صادقی با تاکید بر اینکه بصیرت سیاسی برای پاسدار واجب  اما جناح‌بندی سیاسی برایش حرام است افزود: مرز این دو مسئله جبهه انقلاب است و خدا را شاکریم که در جبهه‌نشینی انقلاب و دفاع از ارکان آن پیشگام هستیم.
وی تاکید کرد: استکبار و دشمنان ما   بدانند اگر تعرضی به ارکان انقلاب، ولایت، اسلامیت و اصول انقلاب کنند اولین گروه که جلوی آن‌ها می‌ایستد سپاه است.
 حاجی‌صادقی در ادامه با تاکید بر اینکه در زدن جبهه استکبار مصمم هستیم و در برابر آن بی‌طرف نیستیم ،خاطرنشان کرد:  در عین حال درجبهه انقلاب نیز متعلق به یک گروه نبوده و قیمت ما به فرمان حضرت امام(ره) قیمت انقلاب و نظام است.
وی افزود: تاریخ نشان داده است سپاه هرگز خرج گروه‌ها و افراد نمی‌شود، هرچند انتخابات مهم است اما روسای جمهور ، مجلس و … می آیند و  می‌روند و آنچه می ماند جبهه انقلاب اسلامی و سپاه به عنوان پاسدار این انقلاب گفتمان ساز است.
حاجی‌صادقی با بیان اینکه یکی از محورهای درس‌های عقیدتی در سازمان ها باید فتنه شناسی باشد ، اظهار کرد:  به تعبیر امام علی(علیه‌السلام) فتنه تاریک کننده است یعنی از بین برنده بصیرت و از کار اندازنده نیروی جهادی است.
نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: درس دوم این است که حقیقت دین در ولایت تجلی یافته و نمی‌شود دین را جای دیگر یافت.
وی به کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی رهبر معظم انقلاب اشاره و یادآور شد: این سخنان به سال ۵۳ یعنی قبل از انقلاب تعلق دارد و در آن‌جا آمده است که جامعه بی ولایت جامعه مرده است.
حاجی‌صادقی متذکر شد: آمریکا امروز می‌گوید جامعه بی ولایت برای ما بی‌خطر است و امام رضا(علیه‌السلام) به ما آموخت حقیقت دین ولایت و حاکمیت الله است.
نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه  حکومت دینی حکومت ولایی است، گفت: جامعه مرده و بی ولایت برای امریکا و استکبار خطر ندارد، ۴۰ سال است در سایه ولایت الله زندگی می‌کنیم و رهبری معظم برای ۴۰ سال بعد نیز بیانیه می دهند که این نشانه جامعه زنده و با ولایت است.
وی با بیان اینکه امروز پاسداری علاوه بر بصیرت و شجاعت صراحت می‌خواهد ، گفت: سراغ داریم کسانی که اهل بصیرت بودند ولی شجاعت ابراز آن را نداشتند.
نماینده ولی‌فقیه در سپاه در پایان تاکید کرد: برای پاسداری از انقلاب اسلامی، از سپاه حفاظت کنید و نگذارید حقیقت آن که روحیه معنوی و انقلابی است دچار خدشه و آسیب شود.
انتهای پیام
منبع :: جناح‌بندی سیاسی برای پاسدار حرام است

خبر جدید  موزه شهر کاشمر تا پایان امسال راه‎اندازی می‎شود/ 70 درصد شهرهای استان دارای موزه هستند
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *