اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

جنگلانه، طرحی برای حفاظت از منابع طبیعی

جنگلانه، طرحی برای حفاظت از منابع طبیعی

مدیر موسسه زیست‌محیطی زاد سرو ترشیز گفت: طرح جنگلانه با هدف حفاظت از منابع طبیعی در کاشمر اجرا می‌شود.

فهمیه رئیس‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در حاشیه اجرای این طرح که هفتم دی‌ماه در منطقه حفاظت شده جنوب روستای اسحاق‌آباد برگزار شد، عنوان کرد: طرح جنگلانه برای چهارمین سال متوالی با حضور دوستداران و فعالان محیط‌زیست و در راستای حفظ، احیا و ترمیم مراتع در این شهرستان اجرا می‌شود.

خبر جدید  چگونه گوش خوبی باشیم؟

وی با بیان این‌که سال گذشته طرح جنگلانه، در جنوب روستای فدافن اجرا شد؛ گفت: این طرح بیشتر در کانون‌های بحران شهرستان انجام می‌شود و بیشترین گونه‌ گیاهی که کشت می‌گردد، گون و طاق است.

وی اظهار کرد: طرح جنگلانه برای اولین بار در کشور از شیراز شروع شد. این طرح، یک حرکت خودجوش و مردمی است و با توجه به توان و تخصص تشکل‌های حامی طبیعت اجرا می‌گردد.

خبر جدید  هادی خانیکی: سیاست‌گذاری‌های فرهنگی از ایجاد حافظه تاریخی دور مانده است

وی افزود: هر ساله ۳۰ تا ۴۰ نفر از دوستداران محیط زیست با هدف حفظ، احیا و ترمیم مراتع و با همکاری منابع طبیعی و محیط زیست در این طرح شرکت می‌کنند.

وی با اشاره به این‌که منابع طبیعی برای اجرای بهتر طرح با مشکلات اعتباری مواجه است، گفت: تلاش می‌شود با کاشت این گونه‌های گیاهی و با تثبیت منابع آبی و خاکی از فرونشست شدید در شهرستان که هر سال حدود ۳۰ تا ۳۵ سانتیمتر است، جلوگیری شود.
انتهای پیام
منبع :: http://khorasan.isna.ir

خبر جدید  دولت به جای ایجاد درآمد جدید، هزینه‌های کشور را کاهش دهد
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *