نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه مشهد گفت: جوانان صدقه‌بگیر نیستند که به آنان سبد کالا بدهید، به جای آن شغل ایجاد کنید. " /> جوانان صدقه‌بگیر نیستند که به آنان سبد کالا بدهید | اخبار مشهد خراسان ما - Part 60274
اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

جوانان صدقه‌بگیر نیستند که به آنان سبد کالا بدهید

جوانان صدقه‌بگیر نیستند که به آنان سبد کالا بدهید

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از مشهد،آیتالله سیداحمد علمالهدی در خطبه اول نماز جمعه امروز ۲۱ دی در حرم مطهر امام رضا(ع) اظهار کرد: در خطبه ۸۳ نهجالبلاغه که به خطبةالقراء معروف است و به تعبیر برخی مفسران، بزرگترین خطبه امیرالمؤمنین در نهجالبلاغه است، فرازی را در تبیین شگردهای شیطان بحث میکنند.

وی افزود: حضرت میگویند «به شما سفارش میکنم تقوای خدا و نسبت به ذات حق. ایشان نسبت به برخورد خدا با بندگان به دو نکته اشاره میکنند، دو تعبیری که امیرالمؤمنین از خدا و رویکرد پروردگار با بندگانش و برخورد خدا با بندگان، تقریباً این را مقدمه برای معرفی و تبیین شگردهای شیطان قرار میدهند. انبیای الهی با دو رسالت بر بندگان مبعوث شدند، پیغمبر اکرم نیز آنطور که خدا میفرماید، ریشه و محور تمام شئون رسالتی و بعثت رسولالله دو نکته بشیر و نذیر است.

نماينده ولیفقيه در استان خراسان رضوی ادامه داد: پیغمبر فرمودند «هیچ چیزی شما را به بهشت نمیبرد و به بهشت نزدیک نمیکند و از دوزخ و آتش غضب خدا شما را دور نمیکند مگر اینکه من به آن امر کردم و دستور دادم و هیچ چیزی نیست که شما را از بهشت دور کند، به دوزخ نزدیک کند مگر با چیزی که من شما را از آن نهی کردم». انذار اعلام خطر است، خطرهایی که در مسیر زندگی انسان در عمر ۷۰، ۸۰ سالهدر سر راه انسان وجود دارد، خطرهایی که در گذران عمر او را در منتهای ذلّت و نکبت قرار میدهد، این خطرها از طرف خدا اعلام شده و پیغمبران خطرها را اعلام کردند.

خبر جدید  نماینده خراسان رضوی با درخشش دانشگاه آزاد اسلامی قوچان قهرمان شد

علمالهدی گفت: سوره یاسین آیهای دارد که خداوند میگوید «امروز بر دهانهاى آنان مهر مى‏نهيم و دستهایشان با ما سخن مى‏گويند و پاهایشان به آنچهفراهم مىکردند، گواهى مىدهند»، به کدام دهانها؟ کفار که کافر بودند و حرفی با خدا ندارند، از ابتدا خدا را انکار کردند و آنجا نیز نمیدانند چه خبر است، آن کسی که با خدا در روز قیامت حرف دارد، ما هستیم، ما به خدا میگوییم روضه امام حسین(ع) خواندیم، برای بچههای ابیعبدالله گریه کردیم، زیارت امام رضا و سیدالشهدا رفتیم، ما با خدا حرف داریم.

خبر جدید  دانشگاهیان دانشگاه‌ آزاد حادثه تروریستی زاهدان را محکوم کردند

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه از چهار سال قبل که رهبری مؤلفهها، شاخصهها،راهکارها و طرحهای اقتصاد مقاومتی را گفتهاند ولی ما درجا میزنیم، گفت:دوستان کمیسیون تلفیق بررسی کنند اقتصاد مقاومتیدر بودجه ۹۸ کجاست؟ اقتصاد مقاومتی، خط رهبری است و جریانی است که رهبری آن را به عنوان باطلالسحر توطئههای اقتصادی آمریکا اعلام کردند. در این بودجه یک ساله که دولت به مجلس ارائه دادهو قرار است در کمیسیون تلفیق بررسی شود، اقتصاد مقاومتی کجایش است؟ نفت فروختند و درآمد پیدا کردن، اقتصاد مقاومتی است؟ کجای این مسئله بر نیروی درونی اتکا دارد؟ کجای آن بهکارگیری منابع مملکت است؟ بررسی اینکه این درآمد شدنی است یا نشدنی، کافی نیست.

وی با بیان اینکهما اگر به اقتصاد مقاومتی رسیدگی نکنیم و در مقابل شگردهای دشمن، مردم آسیب ببینند در صحرای محشر مسئولان نمیتوانند پاسخگو باشند، عنوان کرد:حجت خدا چهار سال بیانیه میدهد، هشدار میدهد ولی چشم ما به چهار تا لبخند اروپایی کافر است که به ما لبخند بزنند یا نزنند.این کشور امام زمان (عج) است؟

خبر جدید  فعالیت اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد

امام جمعه مشهد افزود: امیرالمؤمنین میفرماید «خدا این عذر را قبول نمیکند، خدا شما را تنذیر کرده از این دشمن، شگردها و برخوردهایش را به شما گفته، منتهای عداوت و ضربه زدن شیطان را بیان کرده و میگوید امروز عذر شما پذیرفته نیست».

علمالهدی اظهار کرد: جوان، صدقهبگیر نیست که به او «سبد کالا» بدهید، به جای آن کار ایجاد کنید. مقام معظم رهبری از چهار سال گذشته اقتصاد مقاومتی را معرفی و بر اجرای آن تأکید کردند. این یعنی نیروی انسانی مستعد و باسواد. منابع اقتصادی فوقالعاده و منابع طبیعی داریم که باید استفاده شود. کارگری که کارخانهاش تعطیل شده، کارگری نوآور، فناور و تلاشگر است.

انتهای پیام/۴۱۰۳/۴۰۶۲/ن


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *