امام‌جمعه مشهد با توجه به بیانیه مقام معظم رهبری تأکید کرد: عزیزان جوان که مخاطب اصلی بیانیه هستند در همایش‌هایی نکات آن را تحلیل و تفسیر کنند. " />جوانان نکات بیانیه مقام معظم رهبری را تحلیل و تفسیر کنند | اخبار مشهد خراسان ما - Part 61935
اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

جوانان نکات بیانیه مقام معظم رهبری را تحلیل و تفسیر کنند

جوانان نکات بیانیه مقام معظم رهبری را تحلیل و تفسیر کنند

به گزارش گروه استانهای خبرگزاری آنا، آیتالله سیداحمد علمالهدی در خطبههای نماز جمعه امروز مشهداز حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تشکر کرد و خطاب به آنان گفت: پایمردی،مقاومت و حضور شما پای انقلاب در این ۴۰ سال بیشتر شد و کمتر نشد وروز ۲۲ بهمن قویتر از مواقع دیگر در عرصه دفاع از نظام و انقلاب حضور پیدا کردید.

وی با بیان اینکه دو عامل باعث حضور فشرده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن شد، افزود:اول، شکرگزاری از خدا برای نعمتی که ۴۰ ساله شد. دوم، تهدیدی که دشمن کرده و بولتون گفته بود شما تولد چهلم انقلاب را نخواهید دید و برای آن توطئه نیز کرده بود.

خطیب نماز جمعه مشهد ادامه داد: دشمناندو کار برای به حاشیهبردن ۴۰سالگی انقلاب در نظر داشتند؛ یک کار در خارج کشور که همایش ورشوی لهستان را با اتکا به حضور منافقان ناپاک به راه انداختند ویک کار نیز در داخل کشور که حرکت جنایتکارانهانفجار انتحاری در کنار اتوبوس رزمندگان عزیز کشورمان بود.

خبر جدید  باید دیوار بزرگ بی‌اعتمادی مردم به دستگاه‌های اجرایی را برداریم

میتوانیم انقلاب اسلامی را به انقلاب کبیر اسلامی تعبیر کنیم

علمالهدی تداوم رادمردی ملت ایران راورود به ۴۰ ساله دوم انقلاب اسلامی دانست و گفت:مقام معظم رهبری در بیانیهای که صادر فرمودند، وعده دادند اگر این رسالت را حفظ کنیم، دست ما به دامن صاحبمان خواهد رسید. امروز با کمال قدرت میتوانیم انقلاب اسلامی را به انقلاب کبیر اسلامی تعبیر کنیم.

امامجمعه مشهد با بیان اینکه ۴۰سالگینقطه عطفی در انقلاب است؛ زیرابا دو دید در دنیا روبهرو هستیم، افزود: دید اول، دید دشمنان ما که هر روز برای ما خواب پریشان میبینند، تحریم، فتنه و توطئه میکنند و در هر قدم با شکست فاحشتری روبهرو میشوند ودید دوم، دید دوستان ماست، دید کسانی که به چشم امید به انقلاب نگاه میکنند.

خبر جدید  ۳۰ درصد از شطرنج‌بازان تیم ملی، خراسانی هستند

وی اظهار کرد: ۴۰سالهشدن انقلاب، یمنیها، بحرینیها، مردم سوریه، عراق و دنیای اسلام را امیدوارتر میکند، عزیزان جوان ما که مخاطب اصلی بیانیه هستند، همایشهایی تشکیل دهند و نکات بیانیه را تحلیل و تفسیر کنند.

تمدنسازی اسلامی، آرمان اصلی گام دوم انقلاب

علمالهدی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب در این بیانیه دو آرمان برای گام دوم انقلاب اسلامی تعیین کردند؛ آرمان اول، تمدنسازی اسلامی است؛ رسالتی که فقط مسئولیتش متوجه کارگزاران و سیاستگذاران نظام نیست، این رسالت متوجه یکایک ماست.

خبر جدید  تشکیل جلسات تخصصی سند الگوی ایرانی ـ اسلامی پیشرفت در دانشگاه‌ها

خطیب نماز جمعه مشهد تأکید کرد: باید تمام شئون زندگی خود را اسلامی کنیم، اگر در اسلامیساختن تمام شئون زندگی خرد و کلان کشور کوشش کنیم، تمدن اسلامی محقق میشود.

وی با بیان اینکه آرمان دوم، آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظما ارواحنا فداه است، گفت: اینکهفرمودند باید برای طلوع خورشید ولایت عظما آمادگی پیدا کنیم، بشارتی است که برحسب محاسبهها و تحلیلهای وضع دنیا، ارائه میکنند.

امامجمعه مشهد خاطرنشان کرد: انگار ۴۰ ساله دوم میخواهد به فرج مولا متصل شود، حاکمیت ولایت فقیه که در ۴۰ ساله اول انجام گرفت و در ۴۰ سالگی دوم باید به کمال برسد، مقدمه حاکمیت جهانی امام زمان (علیهالسلام) است.

انتهای پیام/۴۰۶۲/ن


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *