اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

جودو و جوجیتسو خراسان‌رضوی بدون حامی به فعالیت خود ادامه می‌دهد

جودو و جوجیتسو خراسان‌رضوی بدون حامی به فعالیت خود ادامه می‌دهد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، ورزشکاران جودو در خراسانرضوی نسبت به بسیاری از استانها حرفهای بوده و تلاش خود را برای افزایش مهارتها بهکار میبرند.

ورزشکاران جودو برخی مواقع با مشکلاتی مواجه میشوند که آنها را دلسرد میکند، تا جایی که برخی از این ورزشکاران از ادامه فعالیت خود در این زمینه منصرف شدند، اما بسیاری از آنها بدون توجه به این دغدغهها، راه خود را در این ورزش ادامه میدهند.

سارا شفق سعدآبادی؛ دارنده مدال طلای مسابقات کشوری جودو با حضور در تحریریه تسنیم در مورد وضعیت خود در خراسانرضوی نکاتی را به اطلاع رساند، همچنین در ارتباط با مشکلات مهم ورزشکاران توضیحاتی را ارائه کرد که مشروح آن را در متن زیر میخوانید:

تسنیم: آیا تاکنون در رشته ورزشی دیگری فعالیت داشتهاید؟ از چند سالگی فعالیت خود را در ورزش جودو و جوجیتسو آغاز کردید؟

شفق: رشته تخصصیام در گذشته تکواندو بود، بهعبارتی از ۱۳ سالگی در عرصه ورزشهای رزمی پا گذاشتم و در قدم نخست تکواندو را برگزیدم، موفقیتهای بسیاری کسب کردم و دان دو بودم اما طولی نکشید که با درک بیشتر در سن ۱۵ سالگی رشته ورزشیام را تغییر داده و جودو را انتخاب کردم.

تسنیم: به چه دلیل دیگر در بخش کاراته فعالیت نداشتید؟

شفق: علاقه بسیاری به ورزش تکواندو داشتم و در آن نیز میتوانستم به زودی موفق شوم، در صورت اعزام به مسابقات مختلف قطعاً مدالهای ارزشمندی کسب میکردم اما چند ورزشکار جودو از این ورزش و مزایای آن اطلاعاتی دادند، بنده نیز پس از آشنایی با جودو بسیار علاقمند شدم و رشته ورزشیام را تغییر دادم.

خبر جدید  دبیرخانه دائمی هنر حماسی در حوزه هنری خراسان رضوی راه‌اندازی شد

تسنیم: از سختیهای این رشته ورزشی میتوان چه موضوعی را بیان کرد؟

شفق: در حال حاضر ۲۶ سال دارم و از ۹ سال گذشته در ورزش جودو فعالیت دارم، این رشته سختیهای بسیاری دارد، به عنوان مثال بدنسازی یکی از مراحل دشوار آن بوده و ورزشکاران در این قسمت باید بیش از سایر زمانها از قدرت خود استفاده کنند، البته هیچ یک از ورزشها آسان نیستند اما جودو و جوجیتسو میان سایر رشتههای ورزشی ناملایمتر است.

تسنیم: ورزشکاران جودو و جوجیتسو به چه اندازه از امکانات استان بهره میبرند؟

شفق: ورزش جودو در خراسان رضوی به ویژه در مشهد با وجود تلاش زیاد مسئول کمیته جوجیتسوی استان، از وضعیت مناسبی برخوردار نبوده و امکانات کافی و شرایط مناسب مالی در اختیار ورزشکاران نیست، باید سایر مسئولان و متولیان جودوی استان توجه کافی به این ورزش داشته باشند.

تسنیم: سالن ورزشی جودو در اختیار ورزشکاران این رشته قرار میگیرد؟

شفق: سالن ورزشی مجد در اختیار ورزشکاران جودوی ساکن خراسان رضوی است، این محل یکی از بهترین سالنهای موجود در استان بوده و ورزشکاران بسیاری در این باشگاه فعالیت میکنند، سالن چمران نیز در دست بخش بانوان بوده و ورزشکاران هیچ مشکلی بابت مکان ورزشی ندارند.

تسنیم: آیا میتوانید در کنار قهرمانی کشوری در عرصه مربیگری فعالیت کنید؟

شفق: بله برای اشتغالزایی میتوانم مربیگری را ادامه دهم، در این صورت درآمد نسبتاً مناسبی دارم و میتوانم خود را در بحث ورزشی تأمین کنم، در گذشته تنها بحث قهرمانی را دنبال میکردم و حقوقی نداشتم اما قصد کنار گذاشتن قهرمانی و ادامه فعالیتم در بخش مربیگری را دارم تا بتومانم تا حدودی به زندگی شخصیام رسیدگی کنم.

خبر جدید  دادگاه علنی متهمان «پدیده» در مشهد برگزار شد؛ رسیدگی به اتهام ۲۲ نفر

تسنیم: مسئولان به چه میزان پای کار بودند؟ آیا به اندازه کافی از ورزشکاران حمایت میکنند؟

شفق: تاکنون هیچ حمایتی از سوی مسئولان به عمل نیامده و تمامی هزینهها به صورت شخصی از سوی جودوکاران پرداخت شده است، ورزشکاران ساکن خراسان رضوی به تنهایی باید تمام امکانات و شرایط ورزش را برای خود فراهم آورند، تاکنون با باشگاهها قرارداد منعقد نکردم.

تسنیم: با توجه به شرایط مذکور، آیا هنوز قصد ادامه فعالیت خود در رشته ورزشی جودو و جوجیتسو دارید؟

شفق: تاکنون از انتخابم پشیمان نشدهام، فعالیت در این رشته ورزشی مستلزم تحرک بسیار بالایی است و برای افراد پر انرژی مانند خودم توصیه میشود، به جودو و جوجیتسو علاقه دارم و با وجود شرایط کنونی حاضر به کنار گذاشتن آن نیستم، یکی از دلایل فعالیتم در این رشته ورزشی آیندهام بوده و بخش بزرگی از آن علاقه به ورزش و تحرک است.

تسنیم: در حال حاضر تنها به بحث مربیگری میپردازید و تا حدودی به قهرمانی فکر نمیکنید، آیا قصد حضور مجدد در مسابقات کشوری را ندارید؟

شفق: بله به دلیل کمبود حمایتها فعلاً فعالیتی در بحث قهرمانی ندارم اما این رشته ورزشی بسیار جذاب بوده و در صورت حمایت مسئولان، مجدداً تصمیم به اعزام به مسابقات مختلف و آمادگی برای فعالیت در تیم ملی میگیرم، پس از آن تلاشم را برای اعزام به مسابقات برونمرزی افزاش میدهم و سعی بر محقق ساختن آن میکنم.

خبر جدید  نخستین جشنواره رساله‌های روانشناسی با رویکرد دینی توسط آستان قدس برگزار می‌شود

تسنیم: هدف نهاییتان چیست؟ در آینده با چه مدرکی و چه الگویی در ورزش جودو فعالیت میکنید؟

شفق: قصد قهرمان پروری و تربیت قهرمان دارم، از طرفی برای تحصیلاتم در مقطع ارشد قصد گزینش تربیت بدنی را دارم اما هیچ یک از مسئولان به فکر نیستند، مسئول کمیته جوجیتسوی خراسان رضوی به تنهایی بار مسئولات را به دوش میکشد، باید متولیان به وی کمک کنند، پیلهور با مشکلات موجود در این ورزش دست و پنجه نرم می‎کند.

تسنیم: چه درخواستی از مسئولان و متولیان جودو و جوجیتسوی خراسان رضوی دارید؟

شفق: تمامی ورزشکاران نیاز به حمایت دارند، جوجیتسوکاران تنها ماندهاند و از طرفی مسئول کمیته نیز نیاز به حمایت دارد، باید ارگانی به کمک آنها برود و تا جای ممکن از آنها حمایت کند، در این صورت میتوان قهرمانان بیشتری را تربیت کرد و خراسان رضوی را مستعد ورزش جودو و جوجیتسو کرد، باید میزان همکاریها افزایش یابد.

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *