امام جمعه مشهد گفت: دشمن می‌خواهد با کنار گذاشتن پرده حجاب و ترویج آن در جامعه، نسل جوان را تبدیل به یک نسل عیاش و شهوتران کند. " /> حجاب و عفت هدف استحاله دشمن | اخبار مشهد خراسان ما
اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

حجاب و عفت هدف استحاله دشمن

حجاب و عفت هدف استحاله دشمن

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از مشهد، آیتالله احمد علمالهدی در خطبههای نماز جمعه مشهد با قدردانی از حماسهآفرینی مردم انقلابی در راهپیمایی حماسه ۹ دی، اظهار کرد: شماعزیزان نمایش جالبی داشتید و نشان دادید که مردم ما، قهرمانان بصیرت هستند.

وی اضافه کرد: مسئله راهپیمایی ۹ دی انتقام، تخریب یا مقابله با کسانی که با نظام و ولایت مقابله کردند، نیست، بلکه حماسهآفرینی مردم برای فتنه امروز است، چون فتنه و توطئه دشمن هنوز تمام نشده است.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه راهبرد امروز دشمن برای مقابله با ما، توطئه و فتنه است، عنوان کرد:دشمنی که بعد از ۱۷ سال، دمش روی کولش و با ذلت از منطقه خاورمیانه خارج شد ما را رها نمیکند، بنابراین توطئه و فتنه دارد.

خبر جدید  جوانان قربانی جریان قدرت و ثروت در مشهد مقدس هستند

آیتالله علمالهدی افزود: دو اصل در راهبرد توطئه و فتنه دشمن وجود دارد؛ یکی نفوذ و دیگری استحاله و خیال میکنند جایگاه نفوذ در دستگاههای مدیریتی است، درحالیکه این نیست؛ خطر نفوذ در همهجا وجود دارد.

وی تصریح کرد: دشمن اگر بخواهد نفوذ کند، در مراکز اقتصادی، جوامع و از همه جلوتر، در جریانهای ارزشی و نیروهای حزباللهی نفوذ میکند.

امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه دشمن ممکن است در جریان دینی و انقلابیبه اسم دفاع از معیشت مردم نفوذ کند یا بایک نهاد و جریان انقلابی بجنگد، یادآور شد: انقلابی بودن و مقابله با دشمن اولویت ما در همه مسائل است.

آیتالله علمالهدی با بیان اینکه استحاله این است که جامعه پویای انقلابی ما به یک جامعه بیتفاوت، رفاهطلب و عیاش تبدیل شود، متذکر شد: اگر جامعه ما خاصیت انقلابیرا از دست داد و استحاله شد، میشود پایگاه سلطه استکبار، کفر و دشمن.

خبر جدید  مردم و مسئولان همراه هم برای رفع موانع تحقق آرمان‌های انقلاب/ مسیر طولانی در پیش داریم

* حجاب و عفت، هدف استحاله دشمن

وی با بیان اینکه دشمن به دو منظور به دنبال استحاله است، مطرح کرد: یکی،تبدیل جامعه دینی به جامعه غیردینی؛ با این شیوه رابطه و تعبد جامعه نسبت به نظام از بین میرود، مردم از نظام فاصله میگیرند و از بین بردن نظام ساده است.

امام جمعه مشهد تشریح کرد: دوم پذیرش آقایی دشمن؛ در این حالت، مردم سلطه دشمن را هم بر اقتصاد و هم بر سیاستش میپذیرند و دشمن در این حالت سعی دارد حجاب را از بین ببرد، اگر پرده حجاب کنار رفت و بیحجابی رایج شد، نسل جوان تبدیل به نسل عیاش و شهوترانمیشود.

خبر جدید  اعطای تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به شهرهای مرزی

آیتالله علمالهدی تبیین کرد: تصاویری از امام موسی صدر در مجالس زنهای بدحجاب نشان میدهند تا بگویند با بیحجابی باید مراعات کرد، در زمانی که لبنان و بیروت عشرتکده منطقه بوده، طبیعی است که در برنامههای رسمی، یک عده زن بدحجاب هم بودند.

وی تأکیدکرد: زنهای چادری را کانون بیعفتی و مفاسد معرفی میکنند.در ترکیه دیسکوی «زنان باحجاب» تشکیل دادند تا بروند با حجاب برقصند و متأسفانهیک عده در داخل نیز دنبال این جریان هستند.

امام جمعه مشهد در پایان توضیح داد: این فتنه دشمن است که میخواهد ما را استحاله کند و آن را از راه حجاب شروع کرده است.

انتهای پیام/۴۰۷۸/خ


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *