خراسان ما
خراسان ما

حرم رضوی میزبان همایش «امام رضا(ع)، نهضت علمی و تمدن جهان اسلام»

حرم رضوی میزبان همایش «امام رضا(ع)، نهضت علمی و تمدن جهان اسلام»

حرم رضوی میزبان همایش «امام رضا(ع)، نهضت علمی و تمدن جهان اسلام»به گزارش ایکنا از خراسان رضوی هادی هاشمی ظهر امروز در نشست کمیته علمی همایش بینالمللی امام علی ابن موسی الرضا(ع)، نهضت علمی، تمدن جهان اسلام عنوان کرد: این همایش با همکاری نهادهای علمی از جمله بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی، بنیاد بینالمللی امام رضا(ع)، دفتر تبلیفات اسلامی و دانشگاه رضوی برگزار میشود.

وی ضمن اشاره به برگزاری پیش نشستهای علمی این همایش گفت: ۱۷۱ ثبتنام در سامانه دریافت مقالات علمی این همایش انجام شده که از این میان ۶۰ درصد پژوهشگران شرکت کننده بانوان و حدود ۴۰ درصد آقایان هستند. از مجموع مقالات دریافتی حدود ۴۰ درصد آن مربوط به پژوهشگران جامعه المصطفی است.

هاشمی با اشاره به محورهای اصلی این همایش اضافه کرد: تا ابتدای دیماه مجموعه مقالات دریافتی در ۳ محور امام رضا(ع) و نهضت علمی، امام رضا(ع) و نهضت تمدنی و امام رضا(ع) و تأثیر متقابل تمدن اسلامی و ایرانی تدوین و ارسال شده است.

دبیر اجرایی همایش بینالمللی امام علی ابن موسی الرضا(ع)، نهضت علمی، تمدن جهان اسلام اظهار کرد: کار داوری و سنجش علمی مقالات با همکاری بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی انجام میپذیرد و معاونت فرهنگی آستان قدس رضوی نیز متعهد شده تا آثار علمی برتر این همایش را که ظرفیت چاپ و نشر داشته باشد، در قالب کتاب به چاپ برساند و حق تألیف را به پژوهشگران پرداخت کند.

هاشمی با بیان اینکه اعتبار علمی این همایش ISC است و بنیاد بینالمللی امام رضا(ع) یک شماره از نشریه خود را به چاپ مقالات این همایش اختصاص داده، اضافه کرد: مراسم اختتامیه این همایش روز دوم اسفند ماه در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام


منبع :: http://khorasan.iqna.irدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد