اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

حرم رضوی میزبان همایش «امام رضا(ع)، نهضت علمی و تمدن جهان اسلام»

حرم رضوی میزبان همایش «امام رضا(ع)، نهضت علمی و تمدن جهان اسلام»

حرم رضوی میزبان همایش «امام رضا(ع)، نهضت علمی و تمدن جهان اسلام»به گزارش ایکنا از خراسان رضوی هادی هاشمی ظهر امروز در نشست کمیته علمی همایش بینالمللی امام علی ابن موسی الرضا(ع)، نهضت علمی، تمدن جهان اسلام عنوان کرد: این همایش با همکاری نهادهای علمی از جمله بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی، بنیاد بینالمللی امام رضا(ع)، دفتر تبلیفات اسلامی و دانشگاه رضوی برگزار میشود.

وی ضمن اشاره به برگزاری پیش نشستهای علمی این همایش گفت: ۱۷۱ ثبتنام در سامانه دریافت مقالات علمی این همایش انجام شده که از این میان ۶۰ درصد پژوهشگران شرکت کننده بانوان و حدود ۴۰ درصد آقایان هستند. از مجموع مقالات دریافتی حدود ۴۰ درصد آن مربوط به پژوهشگران جامعه المصطفی است.

خبر جدید  پیام استاندار به صادرکنندگان خراسان رضوی

هاشمی با اشاره به محورهای اصلی این همایش اضافه کرد: تا ابتدای دیماه مجموعه مقالات دریافتی در ۳ محور امام رضا(ع) و نهضت علمی، امام رضا(ع) و نهضت تمدنی و امام رضا(ع) و تأثیر متقابل تمدن اسلامی و ایرانی تدوین و ارسال شده است.

دبیر اجرایی همایش بینالمللی امام علی ابن موسی الرضا(ع)، نهضت علمی، تمدن جهان اسلام اظهار کرد: کار داوری و سنجش علمی مقالات با همکاری بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی انجام میپذیرد و معاونت فرهنگی آستان قدس رضوی نیز متعهد شده تا آثار علمی برتر این همایش را که ظرفیت چاپ و نشر داشته باشد، در قالب کتاب به چاپ برساند و حق تألیف را به پژوهشگران پرداخت کند.

خبر جدید  رشد 7 ‌برابری کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزش قرآن حرم مطهر طی 3 سال اخیر

هاشمی با بیان اینکه اعتبار علمی این همایش ISC است و بنیاد بینالمللی امام رضا(ع) یک شماره از نشریه خود را به چاپ مقالات این همایش اختصاص داده، اضافه کرد: مراسم اختتامیه این همایش روز دوم اسفند ماه در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام


منبع :: http://khorasan.iqna.ir

خبر جدید  شناسایی 4500 نفر با تابعیت ایرانی متولد از طرف مادر در خراسان رضوی
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *