اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

حرکت دانشگاه‌های دولتی به سمت پولی شدن، شایعه است

حرکت دانشگاه‌های دولتی به سمت پولی شدن، شایعه است

رییس دانشگاه فردوسی مشهد، حرکت دانشگاه‌های دولتی به سمت پولی شدن از طریق برگزاری دوره‌های شبانه و بین‌الملل را شایعه دانست.

دکتر محمد کافی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص برگزاری دوره‌های شبانه و بین الملل در دانشگاه‌های دولتی، تاکید کرد: عده‌ای برگزاری این دوره‌ها را حرکت دانشگاه‌های دولتی به سمت پولی‌ شدن می‌دانند که این مسئله از نظر من یک شایعه و بزرگنمایی است و دانشگاه‌های بزرگ دولتی به هیچ عنوان دنبال این موضوع نیستند.

خبر جدید  درمان رایگان زائران پیاده امام رضا(ع) در 20 پایگاه سلامت در مشهد

وی اضافه کرد: طی چهار سال گذشته بیش از ۳۰۰۰ هزار نفر در پردیس بین الملل دانشگاه فردوسی مشغول به تحصیل بوده‌اند ولی امروز این تعداد به کمتر از ۲۰۰ نفر می‌رسد، که این آمار نشان می‌دهد ما به هیچ‌وجه به دنبال جذب دانشجوی شهریه پرداز بی‌کیفیت نرفته‌ایم بلکه به جای آن به دنبال جذب دانشجویان خارجی هستیم.

خبر جدید  ورود یک میلیون و 600 هزار مسافر به خراسان رضوی

رییس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما در دانشگاه فردوسی در زمینه باقی رشته‌ها و مقاطع تحصیلی نیز اعتقاد داریم، اکنون ماموریت ما کمیت‌گرایی نیست و به دنبال افزایش تعداد دانشجو حتی از نوع شهریه پرداز نیستیم، بلکه به دنبال جذب دانشجوی کمتر و با کیفیت‌تر هستیم.

تحصیل بیش از ۲۳ هزار دانشجو در دانشگاه فردوسی

خبر جدید  برگزاری نخستین تور نمایشی با حضور کودکان مبتلا به سندروم داون

رییس دانشگاه فردوسی مشهد یادآور شد: در حال حاضر۲۳ هزار و ۳۳۷ نفر در این دانشگاه تحصیل می‌کنند و اگر روند جذب دانشجو در دانشگاه فردوسی را در نظر بگیریم، خواهیم دید که جمعیت دانشجویی این دانشگاه‌ فردوسی طی چهار سال گذشته به هیچ‌وجه افزایش نیافته است.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *