نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: باید حقانیت اسلام در میان ادیان به اثبات برسد.

به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، آیت ا… سید احمد علم الهدی دیروز در جلسه ای که با حضور اعضای شورای علمی و برنامه ریزی همایش بین المللی «امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان» برگزار شد، تاکید کرد: باید حقانیت اسلام در میان ادیان به اثبات برسد تا نتیجه مطلوب از این همایش به دست بیاید.

وی با اشاره به اینکه مراجع عظام تقلید به ندرت برنامهای را به طور کامل تایید میکنند، گفت: وقتی مراجع عظام این همایش را با چنان جملات و تشبیهاتی تایید کردهاند، نشان دهنده تبیین و برنامه ریزی خوب آن است.

خبر جدید  نایب قهرمانی خراسان رضوی در رقابتهای گلبال کشور

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطر نشان کرد: حضور آیت ا… عبدخدایی که به لحاظ علمی و تجربیات عینی به واسطه حضور در واتیکان اندوخته های ارزنده ای دارند، بر غنای این همایش میافزاید.

در ادامه این جلسه، آیت ا… محمدهادی عبدخدایی، عضو مجلس خبرگان رهبری و رئیس شورای علمی و برنامه ریزی همایش «امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان» با ارائه گزارشی از روند فعالیت ها و برنامهها، ابراز کرد: هشت پیش نشست تخصصی با حضور علما و اندیشمندان ادیان مختلف تاکنون طراحی واجرا شده که چهار نشست خارج از کشور و در هندوستان، لبنان، مالزی و اندوزی و چهار نشست در داخل کشور برگزار شده است.

خبر جدید  ورود 5 واگن جدید از ناوگان خط 2 قطار شهری به مشهد

وی افزود: این همایش برمبنای نص صریح قرآن و سیره مبارک امام هشتم(ع) در حوزه مناظرات و گفتگوی میان ادیان برنامه ریزی شده است، اظهار کرد: نیمی از بشریت به خدا و دین معتقد است و از آنجا که باید در پی احقاق حق خود باشد، چه بهتر که این حرکت از کنار مضجع عالم آل محمد(ع) شروع شود.

رئیس شورای علمی و برنامه ریزی همایش امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان با اشاره به جنایتهایی که در عصر حاضر بر صد بشریت انجام میشود، گفت: غرب، حقوق بشر را تعریف کرده ولی بشر دیندار در آن مفهومی ندارد و همواره حقوق بشری ضد مذهب و الحادی را اشاعه داده است.

خبر جدید  فقدان آیت الله هاشمی شاهرودی خسارت بزرگی بر حوزه های علمیه است

همایش بین المللی «امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان» با حضور رهبران و شخصیتهای مذهبی ادیان ابراهیمی چهارشنبه و پنج شنبه ۱۰ و ۱۱ بهمن ماه در محل تالار قدس کتابخانه مرکزی حرم مطهر و نیز بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی برگزار میشود.