اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

حلم وبردباری حضرت زهرا(س) باید الگوی زنان امروز باشد

حلم وبردباری حضرت زهرا(س) باید الگوی زنان امروز باشد

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله کاظم صدیقی یکشنبه شب در ویژه برنامه شام شهادت حضرت زهرا(س) که در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی رضوی برگزار شد اظهارکرد:عشق به خدا در همه کارهای حضرت زهرا(س) مشهود بود و این بانوی بزرگوار در برابر مشکلات، مصیبت‌ها و طاعات صبر داشتند و پیوسته در مقام عبادت بودند.

وی افزود: حلم و بردباری یکی از صفات مهمحضرت زهرا(س) است که این مهم باید الگوی همه ما باشد و متاسفانه اکنون برخی از بانوان در منزل زود عصبانی شده و با اهل خانه به ویژه فرزندان با بدی برخورد می‌کنند.

خبر جدید  توضیح روابط عمومی فرودگاه مشهد درباره بسته شدن فرودگاه

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: سخاوتمندی و بخشش ویژگی مشترک حضرت زهرا(س) واهل بیت(ع) است وباید ما نیز از این بزرگان الگو بگیریم و بدانیم حرص، غضب، رباخواری و تکبر روح انسان را مکدر کرده و نمی‌گذاردبه کمال و سعادت برسد.

صدیقی خاطرنشان کرد: رذایل اخلاقی نظیر تکبر و خودشیفتگی سبب ایجاد اختلافات در خانواده و جامعه می‌شود ومنشأ بسیاری از فسادهای مالی، اداری و اخلاقی خودخواهی و تکبر است.اگر به حضرت زهرا(س) توسل پیدا کنیم و راه ایشان را سرلوحه عمل خود قرار دهیم یقینا هم گناهان‎مان ‌بخشیده می‌شود و هم انواع رذایل اخلاقی از ما پاک خواهد شد.

خبر جدید  قهرمانی مشهد در مسابقات کبدی بانوان خراسان رضوی

وی تاکید کرد:حضرت زهرا(س) کوثر است و اگر جرعه‌ای از ایمان ایشان نصیب ما شود، ما نیز به مراتب عالی عبودیت می‌رسیم.

کد خبر ۴۵۱۸۸۶۴


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *