اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

حوزه انقلابی باید توجه ویژه به وضعیت کشور و جهان داشته باشد

حوزه انقلابی باید توجه ویژه به وضعیت کشور و جهان داشته باشد

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت:حوزه انقلابی یعنی حوزه‌ای که توجه خاص به وضعیت کشور و موقعیت جهانی اسلام داشته باشد.

شعار سالآیت الله سید احمد علم الهدی صبح پنجشنبه در مراسم تجلیل از ممتازین آموزشی و پژوهشی حوزه علمیه خراسان که در حوزه علمیه نواب برگزار شد اظهارکرد: فعالیت حوزه های علمیه امروز با حوزه های علمیه قرن قبل و شرایط قبل انقلاب کاملا متفاوت است.

وی افزود:امروز وابستگی مردم به دین و رابطه آنها با مسائل دینی به هیچ وجه با گذشته قابل مقایسه نیست وباید توجه داشته باشیم اسلامی بودن تنها یک پسوند انقلاب که جهان را متوجه دین کرده است نیست و باید به همه جنبه های آن توجه داشته باشیم.

خبر جدید  دشمن می‌خواهد ما را در قلب و ذهنمان شکست دهد

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: موقعیت جهانی اسلام با پیروزی انقلاب اسلامی ایران دچار تحول شد و اسلام از چهار دیواری مساجد و حسینیه ها بیرون آمد و به عنوان یک قدرت برهم زننده معادلات سیاسی جهانی مطرح شد.

علم الهدی بیان کرد: روی اسلام مطلوب استکبار ، اسلام کنارنشسته بی تفاوت نسبت به مسائل بود اما اسلام مطلوب امروز استکبار، اسلام داعش است.

خبر جدید  بهره برداری از 7 طرح کشاورزی در نیشابور

وی خاطرنشان کرد: در این شرایط روحانیون نیز نمی توانند بگویند ما طلبه ها همان کارهای ۵۰ سال قبل را انجام می دهیم زیرا دشمن به دنبال نفوذ در فکر و اندیشه‌ روحانیون است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: حوزه انقلابی یعنی حوزه‌ای که توجه خاص به وضعیت اسلام امروز در کشور و موقعیت جهانی داشته باشد و خود را برای خدمت به این اسلام و این موقعیت آماده کند.

علم الهدی ابراز کرد: باید برنامه‌ریزی‌ها، مدیریت‌ها و فعالیت‌ها در حوزه انقلابی به گونه ای باشد که دشمن حتی فکر نزدیک شدن به اسلام را نکند، نه اینکه نگذارید نزدیک شود.

خبر جدید  شهدا سند دفاع ملت ایران از آرمان های انقلاب اسلامی هستند

امام جمعه مشهد در ادامه اظهارکرد: عنصر سازنده هر جامعه‌ای جریان رسالت الهی در آن امت بوده که این مهم در جامعه امروز ما روحانیت است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر ، تاریخ انتشار ۹ آذر ۹۶، کدمطلب:۴۱۵۸۹۱۸، www.mehrnews.com

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *