اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

خانه‌‌ مسافرهای فاقد مجوز در مشهد مورد برخورد قانونی قرار می‌گیرند

خانه‌‌ مسافرهای فاقد مجوز در مشهد مورد برخورد قانونی قرار می‌گیرند

یوسف بیدخوری در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدساظهار داشت: در حال حاضر فعالیت خانههای مسافر دارای مجوز در خراسان رضوی سبب کاهش میزان مراجعه افراد به سایر واحدهای اقامتی میشود اما وجود آنهااز لحاظ قانونی هیچ مشکلی نداشته و این واحدها زیر نظر تأسیسات گردشگری به راحتی فعالیت خود را ادامه میدهند.

وی تصریح کرد: به دلیل قانونی بودن خانههای مسافر در خراسان رضوی، نمیتوان از فعالیت آنها ممانعت کرد و هیچ اعتراضی در ارتباط با فعالیت آنها مورد قبول واقع نمیشود، خانههای مسافر مورد حمایت تأسیسات گردشگری هستند و کسی نمیتواند از فعالیت آنها جلوگیری کند.

خبر جدید  ورزشکاران دوومیدانی ‌خراسان رضوی به جای چوب با کش تمرین می‌کنند

بیدخوری با اشاره به محدودیت اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی خراسان رضوی در ارتباط با جلوگیری از فعالیت واحدهای مذکور، خاطرنشان کرد: باید برای تمامی خانههای مسافر واجد شرایط مجوز صادر کند و در نتیجه آنها را زیر پوشش خود بگیرد.

وی بیان کرد: از طرفی با خانههای مسافر فاقد مجوز برخورد جدی میشود و هیچ یک از واحدها نمیتوانند بدون مجوز میزبان مسافران و زائران باشند، ساماندهی این واحدها یکی از وظایف سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی خراسان رضوی بوده و نباید با آنها برخورد شود.

خبر جدید  زندگی در سایه لطف و عنایت امام رضا(ع)؛ هرچه دارم از کرم حضرت است

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: باید امنیت و آسایش برای تمامی مسافران فراهم شود و در این راستا بازدیدهای نظایرتی از خانههای مسافر صورت پذیرد، شناسایی بالغ بر چهار هزار خانه شخصی فعال در زمینه اقامت مسافران صورت پذیرفته است.

بیدخوری عنوان کرد: امور مربوط به شناسایی باید با هماهنگی اداره اماکن نیروی انتظامی و با حضور تیمهای بازرسی و همچنین نظارت این اداره کل صورت پذیرد، باید با قوانین و آییننامههای اجرایی در ارتباط با خانههای مسافر هماهنگی ایجاد کرد، در حال حاضر ۹۰۰ خانه مسافر در مشهد شرایط اخذ مجوز را دارند و ممانعت از فعالیت آنها قانونی نیست.

خبر جدید  کم‌کاری‌های فرهنگی در خراسان رضوی به هیچ عنوان قابل قبول نیست

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *