اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

خدمات گردشگری در مشهد باید تقاضامحور شود

خدمات گردشگری در مشهد باید تقاضامحور شود

مشاور استاندار خراسان رضوی گفت: خدمات حوزه گردشگری در مشهد باید از عرضه‌محوری به سمت تقاضامحوری و درنظر گرفتن خواسته‌های مسافران برود.

حسین زارع‌صفت در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: مشکلاتی که در حوزه گردشگری وجود دارد منحصر به مشهد نیست، بلکه در کل کشور موجود است.

وی یادآور شد: در گذشته خدمات حوزه حمل و نقل، اقامت، اطلاع‌رسانی و تغذیه مسافران عرضه‌محور بود و فرد اقدام به ایجاد مرکزی می‌کرد و مردم نیز به آن مرکز مراجعه می‌کردند اما اکنون ضروری است که جهت توسعه اماکن گردشگری به سمت تقاضامحور بودن پیش برود.

خبر جدید  چقدر از وضعیت فرهنگی و اجتماعی حاشیه شهر مشهد اطلاع دارید؟!

مدیرکل پیشین میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به اینکه توسعه گردشگری می‌تواند به دو شکل کمی و کیفی انجام شود، افزود: قطعا توسعه کیفی، منجر به توسعه کمی خواهد شد و اگر خدمات باقیمت مناسب‌تر و به شکل متنوع‌تری عرضه شود، مسافران نیز تمایل بیشتری برای ماندن در مشهد خواهند داشت.

وی یادآور شد: حرم مطهر رضوی بخش قابل توجهی از هدف سفر مسافران را به مشهد تشکیل می‌دهد و برنامه‌های فرهنگی آن می‌تواند ماندگاری مسافران در مشهد را افزایش دهد و در درجه بعد برگزاری تورهای جانبی و بازدید از اماکن گردشگری مشهد می‌تواند به توسعه گردشگری کمک کند.

خبر جدید  شاخص رضایتمندی عمومی در کدام نهادها وضعیت مطلوبی ندارد؟

زارع‌صفت با تاکید بر اینکه مشهد باید ارتباط خود را با پیرامون خودش تقویت کند، افزود: ارتباط مشهد با پیرامون خود از جمله محور مشهد- چناران، مشهد- کلات، مشهد- طرقبه و شاندیز و مشهد با سایر شهرستان‌های خراسان رضوی لازم است که تقویت شود.

وی با اشاره به اینکه در گردشگری باید به خواسته‌های مسافران توجه کرد، افزود: اگر خواسته یک مسافر بهره‌مندی از خدمات هتل پنج‌ستاره است، ضوابط و خدمات هتل پنج‌ستاره واقعی رعایت و عرضه شود، همچنین وجود اقامتگاه‌های رسمی بی‌شمار در مشهد اقتضا می‌کند که قیمت اماکن اقامتی در ایام پیک و غیرپیک شناور و مناسب باشد و ارایه تخفیف‌ها در ایام مختلف سال صورت گیرد.

خبر جدید  بزرگترین نگارخانه شهر مشهد افتتاح شد

مشاور استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: نباید همچون گذشته به شیوه سنتی، مراکز خدماتی و اقامتی مانند هتل‌های زیادی که در سطح مشهد ایجاد شدند را اداره کنیم و اگر تقاضامحور عمل کنیم می‌تواینم سلیقه مسافر را پیش‌بینی و برای آن برنامه‌ریزی کنیم.
انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *