اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

خدمت رسانی آستان قدس در مناطق محروم

خدمت رسانی آستان قدس در مناطق محروم

شعارسال: حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی ظهر یکشنبه در مراسم افتتاح مرکز جامع ارتباطات مردمی و طرح‌های اشتغال‌زایی و محرومیت‌زدایی آستان قدس رضوی که در سالن مرکز نمایشگاههای آستان قدس رضوی برگزار شد اظهارکرد: سفر سالانه بیش از ۳۰ میلیون زائر داخلی و خارجی به مشهد راه اندازی مرکز ملی ارتباطات مردمی آستان قدس رضوی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار کرده است و این سامانه باید به نماد پاسخگویی همه بخش‌های آستان قدس رضوی تبدیل شود.

وی افزود: هدف آستان قدس رضوی از راه‌اندازی مرکز ارتباطات مردمی انجام یک کار نمادین نبوده و اگر مردم در ارتباط با شیوه اداره موقوفات و خدمت‌رسانی در حرم مطهر رضوی، انتقادی مطرح کردند باید به مدیران منتقل و پیگیری شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: پیشنهادات اعلام شده از سوی زائران به مرکز ارتباطات مردمی آستان قدس رضوی باید در یک بانک جامع گردآوری شده و مورد استفاده معاونت های مختلف قرار گیرد.

رئیسی در ادامه تصریح کرد: پروژه احداث صحن رضوان درحال انجام است و به دلیل مسقف بودن آن، امکان برگزاری نماز جمعه مشهد و حضور میلیونی زائران در مناسبت‌های مختلف وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: وظیفه آستان قدس رضوی خدمت رسانی به زائران، انجام کار فرهنگی و تسهیل امر زیارت بوده و در این راستا شبکه خادمیاران رضوی با هدف خدمت‌رسانی به مردم در مناطق محروم شکل گرفته است.

تولیت آستان قدس رضوی تاکید کرد: در مناطقی از زابل به دلیل شدت محرومیت، مردم در حال ترک منطقه بودند، اما با فراهم شدن زمینه زراعت در ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی و راه اندازی دامداری مکانیزه از سوی آستان قدس رضوی از مهاجرت مردم جلوگیری شد. همچنین در کرمان هم با لایروبی قنوات و راه اندازی مجتمع‌های چندمنظوره فرهنگی و رفاهی اقدامات خوبی به انجام رسید.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار:۲۱بهمن۱۳۹۷ ، کدخبر: ۴۵۳۸۶۰۱: www.mehrnews.com


منبع :: http://shoaresal.ir

خبر جدید  شهادت؛ ثمره رزق حلال/مداحی شهید جهانی برای بی بی رقیه(س)
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *