اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

خراسان‌رضوی|قدیمی‌ترین بنای تاریخی شهرستان سبزوار وضعیت خوبی ندارد

خراسان‌رضوی|قدیمی‌ترین بنای تاریخی شهرستان سبزوار وضعیت خوبی ندارد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سبزوار، علیرضا رزم حسینی عصرامروز در نشست ستاد مرکز فرمانداری اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: در سبزوار تا پیش از انقلاب نه فرودگاهی بود نه گاز و نه راهآهن، اما اکنون همه یا ایجاد شده یا در حال احداث است، ما در بعضی موارد نیز ناکامی داشتهایم، به عنوان مثال جاده را به روستاها بردیم، اما روستاییان از جادهها استفاده کردند و به شهرها آمدند.

وی با اشاره به دهه پنجم انقلاب اسلامی گفت: دهه پنجم انقلاب را باید با شیوههای بهتر و موثرتری آغاز کنیم،باید با دقت تاریخ جنگ و انقلاب را مطالعه کرد، همه چیز حساب و کتاب باید داشته باشد.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: باید برای برون رفت از وضع کنونی، دولتها صرفاً ناظر و حامی فعالیتها باشند و مردم را در اداره کشور مشارکت دهند، اما دولتهای ما در حال حاضر همه کاره ملت شدهاند و این سببایجاد رانت و فسادهای دولتی میشود، در نظام اداری ایران باید تمرکززدایی شود، در واقع اختلافات سیاسی، آفت انقلاب شده است.

خبر جدید  رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در خراسان رضوی منصوب شد

وی غفلت از اقتصاد مقاومتی را از دیگر مشکلات فعلی کشور دانست و تصریح کرد: سبزوار به عنوان وسیعترین شهرستان با قدمتی بیش از ۶ هزار سال در جایگاه ویژهای قرار دارد.

احمد برادران نیز در این نشست اظهار داشت: در سبزوار ۳۰ هزار دانشجو و ۸۶۰ عضو هیئت علمی در ۱۴مرکز علمی و آموزشی مشغول به کار هستند، در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ۳۰۰ پزشک و ۸۶۰ تخت بیمارستانی وجود دارد که امروزه جراحی قلب، پرتودرمانی و شیمی درمانی در سطح استان انجام میشود.

فرماندار سبزوار با اشاره به وضعیت ایستگاه راهآهن در سبزوار عنوان کرد: با حمایتهای مسئولان سبزوار دسترسی به راهآهن بهزودی آغاز میشود، در سبزوار برای نخستین مرتبه سرمایه گذار چینی در بخش صنعت جذب شده است.

خبر جدید  دلنوشته یک زائر برای میلاد امام هشتم(ع)؛ پرچم گنبدت راه بهشت را به زائرانت نشان می‌دهد

غلامرضا مقیسه نیز در این نشست اظهار داشت: طی دو سال اخیر جهت مرمت و بازسازی مسجد جامع سبزوار جلسهای با حضور نوبخت، فرماندار و نمایندگان مجلس برگزار شده اما پس از گذشت دو سال وضعیت مسجد جامع سبزوار که به عنوان قدیمیترین بنا در این شهرستان محسوب میشود در وضعیت بحرانی است.

امام جمعه سبزوار ادامه داد: بحران در ۱۲ رشته از قنوات سبزوار یکی از معضلات بزرگی است که این روزها باید بیشتر مورد پیگیری قرار گیرد.

حسین مقصودی نیز در این جلسه اظهار داشت: پس از گذشت ۴۰سال از انقلاب اسلامی سبزوار به چهار بخش اصلی ششتمد، روداب، حومه و سبزوار با جمعیتی بالغ بر ۲۴۰هزارنفر تقسیم شد.

خبر جدید  نخستین همایش منطقه‌ای آسیب‌های اجتماعی اعتیاد در خراسان رضوی برگزار شد

وی با اشاره به کاهش جمعیت در سبزوار بیان کرد: کاهش جمعیت در سبزوار طی چندین سال اخیر بیشتر شده است؛ چرا که سبزوار در چند سال اخیر رتبه دوم دراستان را داشته است و اکنون در رتبه سوم قرار دارد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: کاهش جمعیت روستاهای سبزوار و اضافه شدن بیش از ۱۹۰هکتار زمین به طور غیررسمی در حاشیه شهر معضلات بزرگی چون آسیبهای اجتماعی به وجود آورده است.

مقصودی با اشاره به نبود گاز در روستاهای سبزوار خاطر نشان کرد: ۲۲روستای سبزوار از نعمت گاز بی بهره هستند، همچنین سیاستهای موجود سبب به تعویق افتادن ابلاغیه شهرستان ششتمد، نیمه تمام ماندن استادیوم ۱۵هزار نفری و تاخیردر بحث راهآهن سبزوار شده است.

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *