اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

خراسان‌رضوی|«کمبود اعتبارات» مانع رسیدگی به محور بجستان شده است‌

خراسان‌رضوی|«کمبود اعتبارات» مانع رسیدگی به محور بجستان شده است‌

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، یکی از اصلیترین شاخصههای توسعه، توسعه جادهها بوده که شبکه حمل نقل ملی و بینالمللی را بهوجود میآورد و برای توسعه جاده باید قابلیتهای اراضی که جاده از آن عبور نماید و همچنین اینکه سیمای اکولوژی سرزمین برای شبکههای جادهای در نظر گرفته شود.

مشهد به واسطه وجود بارگاه منور رضوی سالانه با زائران میلیونی همراه است که بخش عمدهای از آنها از مسیرهای جادهای با اتوبوس و یا خودروی شخصی میآیند و معتقدیم که مسیر کوتاهتر در سلامت سفر و عدم خستگی مسافر بسیار حائز اهمیت است.

یکی از مسیرهای منتهی به مشهد در جاده بشرویه به بجستان بوده که اگر مسئولان نسبت به احداث کامل آن تلاش کنند و سببتردد مستقیم و عدم تردد از دیگر مسیرها شوند این مسیر ۸۰ کیلومتر کاهش مییابد.

در جهت پیگیری درخواستهای مردمی به سراغ مسئولان رفتیم که پاسخ آنان را در ادامه میخوانید:

در این رابطه محمد پارسا، معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی، گفت:بخش عمدهای از جاده بجستان به بشرویه در حوزه جغرافیایی خراسان جنوبی واقع شده و از مجموع محدودهای که در حوزه جغرافیایی خراسان رضوی واقع است بیش از ۹۵ درصد آن آسفالت شده است؛ در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد جادههای فرعی استان جاده آسفالتی بوده و اکثر این مسیرها مجهز به تجهیزات ایمنی و روشنایی هستند.

خبر جدید  جذامی‌های مشهد بعد از سال‌ها به حرم منور رضوی مشرف شدند

وی افزود: اولویت کار در شرایطی که بودجه کافی نیست با جادههای اصلی و پرتردد بوده ودر جاده بجستان به بشرویه تنها ۵ کیلومتر از محدوده جغرافیایی خراسان رضوی خاکی است که به سرعت آسفالت میشود، اما فعلاً برنامهای برای یک طرفه کردن این جاده نداریم و راهاندازی اتوبان بشرویه به بجستان در دستور کار نیست، زیرا با کمبود اعتبارات مواجه هستیم و اگر بخواهد اقدامی صورت پذیرد باید بودجه آن از سوی سازمان برنامه و بودجه تخصیص یابد و متولی بخش خصوصی ورود پیدا کند.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضویبا بیان اینکه کوتاهی مسیر سببافزایش ایمنی سفر میشود، خاطرنشان کرد: در صورتی که مسیر دو طرفه با همکاری استان مجاور تکمیل شد و مشارکت بخشهای خصوصی و مردمی را در امر توسعه و یک طرفه کردن این جاده را داشتیم این اقدام را صورت خواهیم داد و در صورت تکمیل این مسیر، راه بشرویه به مشهد ۸۰ کیلومتر کاهش مییابد و با ساخت این راه مردم از بشرویه مستقیم به سمت بجستان میآیند و دیگر نیازی به تردد در جاده فردوس نخواهد بود.

خبر جدید  حرم امام رضا(ع) مهیای برگزاری شب قدر؛ ندای میلیونی «الغوث الغوث» در بارگاه رضوی طنین انداز می‌شود

پارسا بیان کرد: توسعه راهها و احداث جاده بشرویه به بجستان در واقع حق مردم شهرستانهای بجستان و بشرویه و کلیه مسافرانی به دنبال مسیرهای کوتاهتر و ایمنتر هستند بوده و امیدواریم که اعتبارات بودجهای برای احداث آن تخصیص یابد.

همچنین فرشاد سلطانی، رئیس ادارهایمنی و حریم راههای اداره کل راهداری و حمل و نقل جادهای خراسان رضوی،اظهار داشت: اداره کل راهداری و حمل و نقل جادهای پس ساخت و تحویل راه توسط شرکت زیرساخت و اداره کل راه و شهرسازی وظیفه حفظ و نگهداری آن برعهده دارد و قطعاً ساخت، تجهیز و نگهداری راهها نیازمند تخصیص اعتبارات ملی و استانی از سوی سازمان برنامه و بودجه بوده است.

وی افزود: این اداره کل در امر حفظ حریم راهها و بازگشایی مسیرهای مسدود شده تلاش شبانهروزی دارد و معتقدیم که هرچه قدر که راههایمان بیشتر و مسیرهایمان از مبادع به مقاصد کوتاهتر شود، آن هم در شرایطی که به محیط زیست و منابع طبیعیمان آسیب نرساند سلامت و بیحادثه بودن سفر به همان نسبت افزایش مییابد.

خبر جدید  مشهد| فرمانده سپاه امام رضا(ع): خرمشهر مهمترین نماد و مصداق بارز مقاومت در عین مظلومیت است

رئیس ادارهایمنی و حریم راههای اداره کل راهداری و حمل و نقل جادهای خراسان رضوی با بیان اینکه در سطح استان ۲۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه جادهای داریم که از این میزان ۶ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه اصلی و ۱۳ هزار ۹۰۰ کیلومتر آن راه فرعی است، گفت: از شرایط ایدهآلمان که حدود ۳۰ هزار کیلومتر بوده نزدیک به ۱۰ هزار کیلومتر کم داریم.

وی خاطرنشان کرد: همه ساله جمع زیادی از زائر پیاده امام رضا(ع) از همین مسیرها تردد میکنند و به سمت مشهد میآیند و چه بهتر که مسیرهای کوتاهتر و ایمنتر برای آنان ایجاد شود و همیشه معتقدیم که نگاه به خراسان رضوی با وجود بیش از ۳۵ میلیون زائر باید یک نگاه ملی و فرااستانی باشد.

سلطانی گفت: در سال ۹۷، ۶ کیلومتر خطکشی، ۸ کیلومتر ایمنسازی و ۵ کیلومتر نیوجرسی در جادههای استان داشتیم و حدود ۲۰ نقطه پُرخطر شناسایی و ترمیم شد و ۱۴۷ نقطه پرتصادف نیز ایمنسازی شد که ۶۰ نقطه آن در مسیرهای پرتصادف استان بودند و بیشترین این راهها در مسیر مشهد به سبزوار بود.

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *