اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

خراسان‌رضوی|۳ هزار معلول در مناطق محروم زندگی می‌کنند

خراسان‌رضوی|۳ هزار معلول در مناطق محروم زندگی می‌کنند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس،امیر حسین مدنی عصر امروزدر هشتصدمین جلسه موسسه خیریه حمایت از بیماران آسیبپذیر طوس اظهار داشت:۴۵۰ هزار معلول جسمی حرکتی در کشور داریم که برخی از این عزیزان در مناطق کم برخوردار و محروم زندگی میکنند.

وی افزود:توجه ویژه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) خدمترسانی در حوزههای اجتماعی و شکلگیری سرمایهی انسانی برای نظام و همچنین محرومیتزدایی است.

مدیرعامل بنیاد اجتماعی برکت احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ( ره ) خاطرنشان کرد: تعداد ۳۰۰۰ معلول در مناطق محروم زندگی میکنند که باتدابیر بنیاد و با توجه به گرانی لوازم توان بخشی تصمیم گرفته شد، یرای این تعداد از معلولین نیازمند، ویلچیر تهیه و در اختیار آنان گذاشته شود.

مدنی افزود: در مراسم امروز، ۲۰۰ ویلچیر سهمیه موسسه خیریه حمایت از بیماران آسیب پذیر طوس شد که امیدواریم با کمک سایر خیرین، بخشی از مشکلات این قشر کاهش یابد.

خبر جدید  ۴۴۹ طرح اشتغال‌زایی توسط بنیاد برکت به بهره‌برداری رسید

وی با اشاره به اینکه برخی از معلولین بهدلیل نداشتن توان خرید ویلچر به ناچار زمینگیر میشوند، افزود: فراخوانهایی برای معرفی معلولین زمینگیر برای موسسات خیریه و گروههای جهادی فرستادیم؛ این مجموعهها به خوبی میدانند در کدام خانه معلول زمینگیر زندگی میکند.

مدیرعامل بنیاد اجتماعی برکت احسان تصریح کرد: توجه ویژهی ستاد به خدمترسانی در حوزههای اجتماعی و شکلگیری سرمایهی انسانی برای نظام و با هدف محرومیتزدایی است.

مدنی همکاران و همراهان بنیاد برکت احسان را به چهار گروه تقسیم و بیان کرد: سازمانهای خیریهی فعال در حوزهی خدمات اجتماعی، تشکلهای مردمنهاد، رهبران اجتماعی و گروههای جهادی به ما یاری میرسانند که نقش گروههای جهادی در این میان، برجستهتر و شاخصتر است.

خبر جدید  اجتماع عظیم عزاداران فاطمی در مشهدمقدس برپا شد

در ادامه نشستحمیدرضا پور یوسف، مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی اظهار داشت: مدل جذب کمکهای مالی از خیرین که بصورت مشارکت خرد انجام میشود، در نوع خود متفاوت و جالب است.

وی اضافه کرد: ۲۳۲ خیریه در خراسان رضوی بخشی مهمی از کمکها و تامین هزینههای بیماران نیازمند را به عهده گرفتند که از حیث تعداد در کشور دوم و در میزان مشارکت خیرین، اول هستیم.

در ادامه نشست علیرضا شهریاری عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر مشهد اظهار داشت: بیش از یک میلیون حاشیه نشین در کلان شهر مشهد استو رسیدگی به مشکلات و مسائل آنان، امروزه یکی از دغدغههای منتخبان مردم در شورای پنجم به شمار میرود و ما از هر گونه حضور خیرین برای ایجاد مراکز حمایتی و خدماتی در حاشیه شهر استقبال و حتی اعطای پروانه رایگان را مد نظر قرار دادیم.

خبر جدید  موافقت وزیر کشور با پیگیری مجوز آغاز عملیات اجرایی خط ۴ مترو مشهد

در ادامه غلامرضا بصیری پور، مدیر عامل موسسه خیریه حمایت از بیماران آسیب پذیر طوس هم با بیان این که در طی دو دهه عمر باارزشمند این خیریه و با مشارکت خیرین نیک سرشت شاهد خدمت رسانی به ده ها هزار بیمار نیازمند بودیم، گفت: سالیانه تا ۴ هزار نفر بیمار از خدمات موسسه بهره مند میشوند.

وی افزود: در هشتصمدین جلسه موسسه خیریه حمایت از بیماران آسیب پذیر طوس ۱۵۰خیر ارجمند به پرونده بیش از ۵۰ بیمار ناتوان رسیدگی و تمامی هزینه های مورد نیاز آنان را تامین کردند.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *