اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

خراسان‌رضوی| سرمایه گذاری ۱۷ میلیون یورویی برای احداث ۲ کارخانه بزرگ در سبزوار

خراسان‌رضوی| سرمایه گذاری ۱۷ میلیون یورویی برای احداث ۲ کارخانه بزرگ در سبزوار

علی سبحانی فر در گفتوگوی با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس با اشاره به سفر مدیر عامل بانک صنعت و معدن به سبزوار در دوماه گذشته اظهار داشت: این تسهیلات شامل ۸ میلیون یورو سرمایهگذاری ارزی در کارخانه بتن های سبک و ۹ میلیون یورو سرمایه گذاری برای احداث و راه اندازی کارخانه آهک هیدارته در سبزوار است.

وی با اشاره نشست با دکتر مهری مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور ادامه داد: با توجه به درخواست شرکت کابل خودرو سبزوار برای اختصاص سرمایه در گردش و با توجه به طی مراحل اداری و تشکیل پرونده در این نشست با درخواست شرکت موافقت و مقرر شد در هفته آتی ممکن مبلغ ۱۷۰ میلیارد ریال تسهیلات به این شرکت پرداخت شود.

سبحانی فر خاطرنشان کرد: همچنین در خواست این شرکت برای پرداخت تسهیلات سرمایه ثابت برای توسعه مورد بررسی قرار گرفت که برابر با ضوابط بایستی شرکت آورده خود را نیز تامین کند و در همین راستا مقرر شد شرکت حدود ۳۰ درصد آورده خود را تامین و پس از آن بانک تسهیلات مورد نیاز را پرداخت کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات سیمان جوین و کارخانه اسرارپویای شرق گفت: در مورد بحث سیمان جوین مشکل اصلی این بود که تسهیلات گرفته شده پرداخت شده بود اما بانک تصفیه حساب را نمیداد، که قرار شد تصفیه شود و با توجه به پرداختی ها صورت گیرد.

خبر جدید  قیمت میوه، مواد پروتئینی و حبوبات در بازار مشهد؛ شنبه یکم دی‌‌ماه + جدول

وی ادامه داد: کارخانه اسرار پویای شرق در گذشته ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده بود که با توجه به بروز حادثه آتش سوزی که در این کارخانه رخ داد، موضوع بازسازی و بهسازی خطوط تولید در دستور کار مدیران قرار گرفته و با توجه به هزینه زیادی که کارخانه در این زمینه متحمل شده موافقت شد تا اقساط تسهیلات دریافتی تا ۹ ماه به تعویق بیافتد.

وی گفت:همچنان با پرداخت تسهیلات ۷۰ میلیارد ریالی مسئولان این کارخانه برای اجرای طرح توسعه نیز موافقت و مقرر شد تا کارخانه آوردهای در این زمینه تامین و پس از آن بانک این تسهیلات را پرداخت کند.

خبر جدید  «فرش آرا» مشهد مقابل رقیب خود به نتیجه تساوی دست یافت

سبحانی فر با اشاره به تکمیل روند احداث کارخانه تولید بتنهای سبک ادامه داد: مسئولان این کارخانه نیز درخواست ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش برای راهاندازی کارخانه را داشتند که با توجه حضور کارشناسان خارجی، مقرر شد در اردیبهشت ماه کارشناسان آلمانی برای بررسی روند راهاندازی کارخانه در سبزوار حضور یابند و پس از آن مبلغ مورد نیاز پرداخت و همزمان با راه اندازی مبلغ ۲۰ میلیارد ریال دیگر نیز برای اجرای طرح توسعه بخش بسته بندی کارخانه پرداخت شود.

نماینده مرم سبزوار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در مجموع ۸ میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی و ۴۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی در این کارخانه شده است.

سبحانیفر گفت: همچنین کارخانه داروسازی طاها در خواست ۸۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح توسعه این کارخانه و تولید محصول شیاف را داشتند که در زمینه نیز موافقتهای لازم برای پرداخت تسهیلات صورت گرفت.

خبر جدید  مشهد|بیانیه گام دوم انقلاب یک منظومه سیاسی کامل و جامع است

عضو کمیسیون صنایع و معادن سبزوار با اشاره به روند احداث کارخانه آهک هیدارته متعلق به شرکت پارس هستی آسیا در سبزوار نیز افزود: این کارخانه نیاز به ۲۳۰ میلیارد ریال تسهیلات داشت که در سال گذشته این میزان تسهیلات با شرط تامین آورده سرمایه گذار مصوب شده بود که با توجه به تامین ۷۰ میلیارد ریالی آورده سرمایهگذار و اختصاص تسهیلات ارزی از صندوق توسعه ملی مقرر شد بانک ضمانت نامه های شرکت پارس هستی آسیا را پذیرش کرده و ۲۳۰ میلیارد ریالی تسهیلات مورد نیاز پرداخت شود که امیدواریم در سال آینده شاهد بهره برداری از کارخانه باشیم.

وی با اشاره به سرمایه گذاری ۲ هزار میلیارد ریالی برای اجرای این پروژه مهم فرآوری مواد معدنی در منطقه اضافه کرد: در مجموع ۵۰۰ میلیارد ریال به صورت ریالی و ۹ میلیون یورو تسهیلات ارزی برای احداث این کارخانه پرداخت شده است.

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *