اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

خراسان رضوی|گردش اقتصادی سالانه سوغات زائر ۱۲ هزار میلیارد تومان است

خراسان رضوی|گردش اقتصادی سالانه سوغات زائر ۱۲ هزار میلیارد تومان است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تربت حیدریه، سعید باستانی ظهر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی تربتحیدریه با حضور استاندار خراسانرضوی ضمن اعلام حمایت از مدل مثلث توسعه اقتصادی اظهار داشت: انعقاد تفاهم نامه با معینهای اقتصادی را به عنوان شروع کار در حوزه اقتصادی، به فال نیک میگیریم و امیدواریم نتایج درخشانی در زمینه توانمندسازی مردم و رفع محرومیتها به دنبال داشته باشد.

باستانی افزود: خراسان رضوی ظرفیتهای متعدد اقتصادی دارد که باید به آنهاتوجه شود؛یکی از این ظرفیتها، معادن منطقه سنگان با ذخیره تقریبی ۱٫۲ میلیارد تن است اما چرخه اقتصادی آن در خراسان رضوی نیست و باید برای آن فکر شود.

خبر جدید  ثبت مالکیت جدید باشگاه پدیده باید زودتر تعیین تکلیف شود

وی ادامه داد: گردش اقتصادی سالانه سوغات زائر ۱۲ هزار میلیارد تومان است که عمده آن را کالاهای وارداتی از چین تشکیل میدهد در حالی که قابلیت تولید این محصولات در شهرستانهای استان وجود دارد.

باستانی بیان کرد: حدود ۶۵۰۰ میلیارد تومان سرمایهگذاری طی دو سال اخیر در شهرستان تربت حیدریه انجام شدهکه تا چشم انداز ۱۴۰۱ حدود ۷۰۰۰ نفر اشتغال ایجاد میشود.

خبر جدید  روایت سردار فضلی از عملیات کربلای ۴/با تجربه عملیات کربلای ۴ به دژ نفوذناپذیر شلمچه رسیدیم

محمد ابراهیمزاده چناری؛ رئیس دادگستری تربتحیدریه نیز در این جلسه اظهار داشت:مرجع قضایی از طرح استاندار خراسان رضوی با هدف ایجاد توسعه اقتصادی و توانمندسازی مردم حمایت میکند.

وی با بیان اینکه تاکنون محوریت توسعه در تربت حیدریه با حوزه کشاورزی بودهافزود: هنوز فعالیت جدی در بخش صنعتی انجام نگرفته است به طوری که برخی واحدهای اقتصادی راهاندازی شده در این شهرستان دچار ورشکستگی شدهاند و پروندههای آنهادر حال بررسی است.

خبر جدید  مطالعات خط چهارم قطار شهری مشهد در مراحل پایانی قرار دارد

رئیس دادگستری شهرستان تربتحیدریه بیان کرد: در کمیسیون قضایی رفع مشکلات واحدهای اقتصادی، از ۲۰ کارآفرین دارای مشکل حمایت کردهایم که از این طریق از بیکار شدن ۷۰۰ کارگر جلوگیری شده است.

وی با بیان اینکه همه در مسیر ایجاد اشتغال و تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی وظیفه داریم، گفت: ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی قطعا در مسیر کاهش آسیبهای اجتماعی و توسعه و آبادانی نقش اثرگذاری خواهد داشت.

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *