خراسان ما
خراسان ما

خراسان رضوی در همه رشته های ورزشی باید جزو ۳ استان برتر کشور شود

خراسان رضوی در همه رشته های ورزشی باید جزو ۳ استان برتر کشور شود

به گزارش خبرنگارمهر، فرزاد فتاحی چهارشنبه شب در مجمع سالیانه هیئت ورزش های همگانی خراسان رضوی در محل سالن جلسات اداره کل اظهار کرد: خراسان رضوی ظرفیت بسیار زیادی در ورزش دارد بنابراین ما به سمتی حرکت خواهیم کرد که در همه رشته های ورزشی جزو ۳ استان برتر کشور باشیم.

وی افزود: برای سال ۹۸ برنامه ریزی ویژه ای در حوزه ورزش همگانی خواهیم داشت و در بحث اعتبارات دست شهرستان ها باز تر خواهد بود واگر هر هیئت ورزشی با برنامه ریزی به جلو حرکت کند، قطعا بودجه و حمایت دریافت خواهد کرد.

مدیر کل اداره ورزش و جوانان خراسان رضوی ادامه داد: سال گذشته خراسان رضوی موفق شد در ورزش همگانی رتبه نخست را در کشور بدست آورد و با پیگیری هایی که انجام شده، در حال حاضر نیز در رتبه استان تغییری بوجود نیامده است.

وی تصریح کرد:بخش عمده کار ما در شهرستان ها بوده است وتا حدودی توانستیم دغدغه مالی شهرستان ها را بر طرف کنیمو فعالیت های زیادی در شهرستان های استان اتفاق افتاده است.

فتاحی گفت: فعالیت پیگیرانه و مجدانه رئیس فدراسیون ورزش های همگانی باعث حساسیت مسئولین ارشد کشور در این رشته شده و با وجود توصیه همیشگی مقام معظم رهبری به توسعه ورزش همگانی، در نهایت اختصاص ۲۷ صدم درصد از ۹درصد مالیات ارزش بر افزوده به ورزش، باعث تغییر بسیار زیادی در حوزه ورزش کشورشده است که عمده آن در ورزش همگانی هزینه می‌شود.

وی بیان کرد:این ۲۷ صدم درصد مبلغ بسیار بالایی است و بعضا در بحث ورزش قهرمانی نیز از همین اعتبار ورزش همگانی استفاده می‌شود.

مدیر کل اداره ورزش و جوانان خراسان رضوی تاکید کرد:در حال حاضر همه مردم و مسئولین این موضوع را درک کرده اند که به جای هزینه درمان که مبلغ قابل توجهی از هزینه خانواده است ، باید در ورزش هزینه شود تا با پیشگیری از بیماری، سلامتی برای مردم حاصل شودوبرنامه های اجرا شده در یک‌سال اخیر توسط هیئت ورزش های همگانی، باعث رشد و بالندگی این ورزش در استان بوده‌است.

کد خبر ۴۵۴۸۳۹۰


منبع :: https://www.mehrnews.comدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد