اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

خراسان رضوی در همه رشته های ورزشی باید جزو ۳ استان برتر کشور شود

خراسان رضوی در همه رشته های ورزشی باید جزو ۳ استان برتر کشور شود

به گزارش خبرنگارمهر، فرزاد فتاحی چهارشنبه شب در مجمع سالیانه هیئت ورزش های همگانی خراسان رضوی در محل سالن جلسات اداره کل اظهار کرد: خراسان رضوی ظرفیت بسیار زیادی در ورزش دارد بنابراین ما به سمتی حرکت خواهیم کرد که در همه رشته های ورزشی جزو ۳ استان برتر کشور باشیم.

وی افزود: برای سال ۹۸ برنامه ریزی ویژه ای در حوزه ورزش همگانی خواهیم داشت و در بحث اعتبارات دست شهرستان ها باز تر خواهد بود واگر هر هیئت ورزشی با برنامه ریزی به جلو حرکت کند، قطعا بودجه و حمایت دریافت خواهد کرد.

خبر جدید  مردم پیرو ولایت و حافظ خون شهدا هستند

مدیر کل اداره ورزش و جوانان خراسان رضوی ادامه داد: سال گذشته خراسان رضوی موفق شد در ورزش همگانی رتبه نخست را در کشور بدست آورد و با پیگیری هایی که انجام شده، در حال حاضر نیز در رتبه استان تغییری بوجود نیامده است.

وی تصریح کرد:بخش عمده کار ما در شهرستان ها بوده است وتا حدودی توانستیم دغدغه مالی شهرستان ها را بر طرف کنیمو فعالیت های زیادی در شهرستان های استان اتفاق افتاده است.

فتاحی گفت: فعالیت پیگیرانه و مجدانه رئیس فدراسیون ورزش های همگانی باعث حساسیت مسئولین ارشد کشور در این رشته شده و با وجود توصیه همیشگی مقام معظم رهبری به توسعه ورزش همگانی، در نهایت اختصاص ۲۷ صدم درصد از ۹درصد مالیات ارزش بر افزوده به ورزش، باعث تغییر بسیار زیادی در حوزه ورزش کشورشده است که عمده آن در ورزش همگانی هزینه می‌شود.

خبر جدید  مراجعه روزانه ۴۰ هزار نفر به مراکز سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد

وی بیان کرد:این ۲۷ صدم درصد مبلغ بسیار بالایی است و بعضا در بحث ورزش قهرمانی نیز از همین اعتبار ورزش همگانی استفاده می‌شود.

مدیر کل اداره ورزش و جوانان خراسان رضوی تاکید کرد:در حال حاضر همه مردم و مسئولین این موضوع را درک کرده اند که به جای هزینه درمان که مبلغ قابل توجهی از هزینه خانواده است ، باید در ورزش هزینه شود تا با پیشگیری از بیماری، سلامتی برای مردم حاصل شودوبرنامه های اجرا شده در یک‌سال اخیر توسط هیئت ورزش های همگانی، باعث رشد و بالندگی این ورزش در استان بوده‌است.

کد خبر ۴۵۴۸۳۹۰


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  آموزش و پرورش با توسعه کشور ارتباط مستقیم دارد
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *