اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

خراسان رضوی در وضعیت بحرانی آمار طلاق قرار دارد

خراسان رضوی در وضعیت بحرانی آمار طلاق قرار دارد

به گزارش خبرنگار مهر، ناهید اعظم رام پناهی ظهرشنبه در برنامه مشترک شورای انقلاب فرهنگی، وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی در خصوص اجرایی شدن آموزش های حین ازدواج که در مجتمع سپید مشهد برگزار شد، اظهار کرد:متاسفانه با افزایش سن ازدواج مواجه هستیم و تمامی شاخص ها از جمله افزایش طلاق، نرخ خام طلاق، نرخ خالص طلاق همگی ما رانسبت به برگزاری دوره های مشاوره قبل و حین ازدواج تشویق کرد.

خبر جدید  تردد بیش از 1.4 میلیون نفر در پایانه‌های مسافربری مشهد

وی افزود: در گروه سنی ۲۹ تا ۳۵ سال زنان حدود ۳ و نیم درصد و مردان ۲ و ۸ دهم درصد در معرض طلاق قرار دارند البته این آمار متاسفانه طی دوره های سرشماری که هر ۵ سال یکبار انجام می می شود همواره افزایشی بوده است.

دبیر کارگروه ملی کنترل و کاهش طلاق تصریح کرد: خراسان رضوی در وضعیت بحرانی آمار طلاق قرار دارد و البته باید گفت این استان به نسبت ۱۰ استان بحرانی مانند تهران و اصفهان در بحث ازدواج وضع بهتری دارد اما در مورد طلاق مشکل این استان بحرانی است.

خبر جدید  سروزیر ایالت سند پاکستان وارد مشهد مقدس شد

رام پناهی افزود: طبق تصمیم شورای اجتماعی کشور تصمیم ۱۳ دستگاه درگیر موضوع طلاق و ازوداج هستند که در محور های آموزش، مشاوره، ترویج و فرهنگ سازی، حمایت های اجتماعی، قضایی و انتظامی، سلامت فنی و برنامه و بودجه در کنار سازمان های مردم نهاد اقدامات به انجام خواهد رسید.

خبر جدید  شناسایی بیش از ۳۰هزار بیمار با فشار خون بالا جدید در خراسان رضوی

وی گفت : سالانه حدود ۶۰۰ هزار ازدواج در کشور به ثبت می رسد که نگه داشتن این زوج ها در زندگی مشترک به مدت ۵ سال کار آسانی نیست و در استان های مانند خراسان رضوی، تهران و اصفهان طلاق ها از سال های ابتدایی ازدواج تا ۱۵ سال پس از زندگی مشترک نیز وجود دارد.

کد خبر ۴۵۴۳۶۱۳


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *