خراسان ما
خراسان ما

خراسان رضوی نیاز به اشتغال و رفع مشکلات اقتصادی دارد

خراسان رضوی نیاز به اشتغال و رفع مشکلات اقتصادی دارد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، حمید بنایی امشب در مراسم تکریم و معارفه استانداران قدیم و جدید خراسان رضوی در مشهد با بیان این مطلب گفت: مدیران باید دست از کار سیاسی بردارند و به فکر معیشت و اشتغال مردم باشند.خراسان رضوی نیاز به اشتغال و رفع مشکلات اقتصادی دارد

وی افزود: اولویت استاندار در وهله نخست باید اشتغال مردم و در مرحله دوم بهبود وضعیت اقتصادی باشد، با این حال سیاست هم بخشی از کار دولت است و نمی توان از آن چشم پوشید.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی گفت: استاندار جدید خراسان رضوی برنامه هایش را در این استان ۹۰ درصد کار عمرانی و اشتغال و ۱۰ درصد کار سیاسی بیان کرده است.

بنایی با اشاره به مشکلات اقتصادی خراسان رضوی و لزوم برنامه ریزی سریع برای آن افزود: اگر واحدهای تولیدی نیمه تعطیل یا تعطیل استان دوباره فعال شوند، ۷۰ درصد مشکلات بیکاری استان حل می شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به مشکلات کم آبی در خراسان رضوی گفت: اجرای پروژه انتقال آب از دریای عمان به این استان اجتناب ناپذیر است.

بنایی افزود: همه مقدمات لازم برای عملیاتی کردن این پروژه فراهم شده است.

او گفت: ضمن اینکه اجرای پروژه هایی مانند افزایش آبیاری تحت فشار برای مزارع به منظور مدیریت مصرف بهینه آب در استان ضروری است.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی از رشیدیان، استاندار قبلی این استان قدردانی کرد و افزود: براساس قانون منع بکارگیری بازنشستگان ۱۷ استاندار بازنشسته شدند و علاوه بر استانداران، ۶۶ مدیر دولتی دیگر در کشور نیز براساس این قانون پست خود را ترک کردند.

در این مراسم علیرضا رزم حسینی به عنوان استاندار جدید خراسان رضوی معرفی و از خدمات علیرضا رشیدیان استاندار قبلی این استان تجلیل شد.


منبع :: http://mashhad.iribnews.irدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد