به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، علی مجد آرا در مجمع سالیانه هیئت ورزش های همگانی خراسان رضوی در محل سالن جلسات اداره کل، ضمن تشکر از فتاحی، مدیر کل و امیر آذریان، رئیس هیئت استان اظهار کرد:ما در این فدراسیون افتخار داریم که با انسان های پر تلاش، با وجدان و حرفه ای کار می‎کنیم و باید در همه کشور با روحیه ای قوی و چاره اندیشی به جلو حرکت کنیم و هم پوشانی میدانی داشته باشیم تا برنامه ها را اجرایی و عملیاتی کنیم.

وی افزود: ما برای اداره کردن به اینجا نیامده ایم بلکه برای پرورش خدمت میکنیم و این موضوع تنها با کارهای نو و خلاقانه بدست میآید.

رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی ادامه داد: دو کتاب در این راستا با ۹۰ طرح عملیاتی آماده و ارائه شده است که برای آن ۷۰۰۰ نفر ساعت مطالعه و تحقیق شده است، همچنین این کتاب ها با همکاری کارشناسان حوزه ورزش و دستگاه های اجرایی مختلف بدست آمده است.

خبر جدید  برگزاری جشن‌های مردمی در محل آسبادهای نشتیفان خواف

مجد آرا بیان کرد: اختصاص ۰.۲۷ درصد از ۹ درصد مالیات ارزش بر افزوده مبلغ بسیار خوبی است که به وزارت ورزش داده شده و بین استان ها تقسیم میشود، که بخش عمده آن نیز به ورزش همگانی اختصاص پیدا میکند.

وی ادامه داد: باید این مبالغ در راستای همین برنامه ریزی ها و طرح های آماده شده، هزینه شود و همچنین با توجه ویژه به شهرستان ها، در نهایت منجر به تحقق سند توسعه ۱۴۰۴ گردد.

رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی با اشاره به ایجاد فضای رقابتی بین فدراسیون ها توسط وزارت ورزش تصریح کرد: ترین هایی در وزارت وجود دارد که فدراسیون ما توانسته، بالاترین میزان ورزش بانوان، بالاترین میزان آموزش و بیشترین تعداد کارآفرینی را در بین فدراسیون ها به خود اختصاص دهد.

خبر جدید  پیروزی پدیده شهر خودرو مقابل نفت مسجد سلیمان در مشهد

مجد آرا در خصوص همراهی مردم در ورزش های همگانی عنوان کرد: در ۸ سال پیش آمار حضور مردم ۷ درصد، ۴ سال پیش ۲۱ درصد و در حال حاضر بیش از ۳۲ درصد، رشد ورزش همگانی و حضور مردم را در آن شاهد بودیم.

رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی تصریح کرد: در دهه فجر ۶ دوره بین المللی توسط فدراسیون برگزار شد همچنین در چند روز آینده یک سمینار علمی در کیش برگزار میشود.

مجد آرا در خصوص طرح های برگزیده برای اجرا بیان کرد: ۱۴ طرح از طرح های تحول استخراج و به استان های ارائه شده است، همچنین باید در سال آینده برنامه ریزی ها برای اجرای آن انجام شود و خراسان رضوی به عنوان پایلوت آن را اجرا کند.

خبر جدید  برگزاری مسابقات بیلیارد در کاشمر

وی اعلام کرد: مبالغ زیادی از فدراسیون به هیئت خراسان رضوی اهدا شده است و در هفته آینده نیز ۲۰ میلیون تومان، باهدف گسترش آموزش و توسعه ورزش های همگانی به این استان داده میشود.

رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی گفت: فدراسیون این آمادگی را دارد که در سال آینده از سایر استان ها برای دیدن طرح های اجرا شده در خراسان رضوی دعوت کند، همچنین میزبانی دو رویداد بین المللی را به این استان واگذار نماید.