اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

خسارت ۱۱۹ میلیون تومانی شکارچیان غیر مجاز به محیط زیست کاشمر

خسارت ۱۱۹ میلیون تومانی شکارچیان غیر مجاز به محیط زیست کاشمر

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی جمعه پورظهر یکشنبه در نشست خبری که در اداره محیط زیست کاشمر برگزار شد با تاکید بر اهمیت اطلاع رسانی در راستای اهمیت حفاظت محیط زیست اظهارکرد: محیط زیست در سه حوزه محیط انسانی، محیط طبیعی و تنویر افکار عمومی فعالیت دارد.

وی با بیان اینکه در حوزه محیط انسانی با نقاط قوت و ضعف‌هایی مواجه هستیم که در این راستا با همکاری بخشداری مرکزی تمامی زباله گاه های روستایی بخش مرکزی کاشمر جمع آوری شده است گفت: به رغم اینکه از ۶ ماه قبل برای وضعیت زباله‌های بخش کوهسرخ با دهیاران جلساتی داشته‌ایم اما تاکنون برای تجمیع زباله‌ها اقدامی را انجام نداده‌اند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشمر عنوان کرد: حتی اگر دفن بهداشتی زباله هم صورت گیرد بازهم معضلاتی را در پی دارد و به همین دلیل می طلبد در راستای کاهش مشکلات محیط زیستی به سمت تفکیک و بازیافت زباله در منطقه حرکت کنیم.

خبر جدید  امداد رسانی به مسافران گرفتار در برف محورهای خراسان رضوی

وی گفت: متاسفانه هر روز شاهد افزایش تولید زباله هستیم به صورتی که اکنون روزانه ۸۳ تن زباله در شهرستان کاشمر تولید می‌شود و موجب معضلات محیط زیستی شده است.

جمعه‌پور همچنین در خصوص وضعیت نخاله‌های ساختمانی گفت: باید تمامی خودروهای فعال در این حوزه ساماندهی شده و کارت تردد دریافت و در محل‌های مجازی که اعلام شده اقدام به تخلیه و دفن نخاله‌های بنایی کنند اما شاهد هستیم در بسیاری از مناطق حاشیه شهر برخی اقدام به تخلیه غیرمجاز نخاله می‌کنند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشمر عنوان کرد: به رغم اینکه محل‌های مجاز نخاله‌های ساختمانی مشخص شده اما در حال حاضر در ۶ تا هفت نقطه از شهر کاشمر معضل نخاله‌های ساختمانی را داریم که موجب بروز مشکلاتی شده است.

خبر جدید  پایان جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان در مشهد

وی گفت: اگر خودروهایی که در شهر نخاله بنایی حمل می‌کنند کارت تردد مخصوص نداشته باشند باید توقیف شوند، هرچند محیط زیست به تنهایی نمی‌تواند به تمام شهر نظارت داشته باشد از سویی بسیاری از کارها وظیفه محیط زیست نیست و ما به خاطر نگرانی که داریم ورود می‌کنیم.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشمر ادامه داد: طی سال گذشته ۱۸ متخلف شکار و صید تشکیل و ۳۲ نفر متخلف دستگیر شدند، همچنین ۶۷ گونه جانوری توسط متخلفان شکار شدند که قوچ و میش ۱۱ لاشه، کبک ۱۷ قطعه، مینا ۶ قطعه، سهره ۳۳ قطعه بوده است.

جمعه پور همچنین افزود: سال گذشته ۱۳ قبضه سلاح نیز از صیادان غیرمچاز کشف شده که شامل ساچمه زنی ۸ قبضه، گلوله زنی ۵ قبضه و یک قبضه هم سلاح قاچاق بوده است.

خبر جدید  ۵۹ سال زندان مجازات متهمان پرونده پردیسبان/ رای قطعی است

وی بیان کرد: به خاطر گونه‌هایی که سال قبل توسط متخلفان شکار شده است یک میلیارد و ۱۹۴ میلیون ریال ضرر و زیان به محیط زیست وارد شده که از این میزان ۲۲۵ میلیون ریال آن واریز شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشمر افزود: باوجود تمامی محدودیت‌ها افزایش جمعیت حیات وحش را در شهرستان داشته‌ایم به طوریکه در سرشماری حیات وحش جمعیت قوچ و میش به عنوان گونه حمایت شده رشد ۵۰ درصدی داشته است.محیط بانان برای کنترل و حفاظت بهتر منطقه و برای مستند سازی اقدامات متخلفان، مجهز به دوربین‌های بسیار پیشرفته شده‌اند که این مهم با همکاری خیران محقق شده است.

کد خبر ۴۶۳۶۴۲۷


منبع :: خسارت ۱۱۹ میلیون تومانی شکارچیان غیر مجاز به محیط زیست کاشمر

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *