اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

خودکفایی خراسان رضوی در تولید و تامین لایه ماسک بهداشتی

خودکفایی خراسان رضوی در تولید و تامین لایه ماسک بهداشتی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: واحد تولیدی مستقر در حومه مشهد با راه‌اندازی خط تولید لایه “ملت بلون”مورد استفاده در ماسک بهداشتی صورت، به عنوان سومین خط تولید این نوع پارچه در کشور، خراسان رضوی را در تولید و تامین آن بی‌نیاز از واردات و خودکفا کرد.

علی رسولیان در حاشیه بازدید از واحد تولید فیلتر‌ها و دستگاه‌های تصفیه آب خانگی و صنعتی در حومه مشهد افزود: با راه‌اندازی خط تولید ملت‌بلون در این کارخانه و تولید روزانه یک تن محصول، نیاز تولیدکنندگان ماسک به پارچه ملت‌بلون در خراسان رضوی تامین شده است.  
وی گفت: این واحد تولیدی سال۱۳۹۰ با هدف قطع وابستگی صنایع مختلف در زمینه فیلتر‌های مورد نیاز سامانه‌های تصفیه مایعات فعال شد و هم اکنون از بزرگترین تولیدکنندگان و طراحان فیلتر‌های ممبران، پلی پروپیلن، نخ تابیده کربنی و دیگر فیلتر‌های خاص، قطعات و دستگاه‌های تصفیه آب است که ۸۰درصد محصولات خود را به ۱۱کشور جهان صادر می‌کند.

خبر جدید  واژگونی سرویس مدرسه در مشهد/ چهار دانش‌آموز دبستانی مصدوم شدند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی افزود: این واحد تخصصی با سرمایه‌گذاری ۳۰میلیارد ریالی برای ۱۶۰نفر اشتغالزایی کرده است.

رسولیان افزود: تولید ماسک بهداشتی صورت نیز از تولیدات این واحد تولیدی است که با توجه به تولید مازاد بر نیاز این محصول در خراسان رضوی، امیدواریم صادرات آن از استان رو به فزونی رود.

خبر جدید  واکسیناسیون بیش از ۲۴۹هزار دام سبک علیه تب برفکی در قوچان

وی گفت: از زمان شیوع ویروس همه‌گیر کرونا و افزایش نیاز مردم به اقلام پیشگیرانه، تولیدکنندگان ماسک با کمبود “پارچه ملت‌بلون” به عنوان یکی از مهمترین مواد اولیه تولید ماسک بهداشتی صورت مواجه شدند.

ملت‌بلون از خانواده پارچه‌های بی‌بافت مانند “اسپان باند” است که نقش فیلتر را در ماسک بهداشتی صورت دارد و پیش از این فقط دو واحد تولیدی در کشور تامین کننده آن برای تولید ماسک بود.   خودکفایی خراسان رضوی در تولید و تامین لایه ماسک بهداشتی خودکفایی خراسان رضوی در تولید و تامین لایه ماسک بهداشتی خودکفایی خراسان رضوی در تولید و تامین لایه ماسک بهداشتی خودکفایی خراسان رضوی در تولید و تامین لایه ماسک بهداشتی خودکفایی خراسان رضوی در تولید و تامین لایه ماسک بهداشتی خودکفایی خراسان رضوی در تولید و تامین لایه ماسک بهداشتی خودکفایی خراسان رضوی در تولید و تامین لایه ماسک بهداشتی
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  خراسان رضوی 12 درجه سردتر می شود
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *