فرماندار تربت‌حیدریه گفت: دانشجویان نباید مطالبات خود را صرفاً محدود به خواسته‌های صنفی کنند؛ بلکه باید در حوزه‌های سیاسی و اجتماعی نیز جریان‌ساز باشند. " />دانشجویان نقش‌آفرینی در معادلات سیاسی را افزایش دهند | اخبار مشهد خراسان ما - Part 60087
اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

دانشجویان نقش‌آفرینی در معادلات سیاسی را افزایش دهند

دانشجویان نقش‌آفرینی در معادلات سیاسی را افزایش دهند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از تربت حیدریه، علی رستمی ظهر امروز در نشست تشکلهای دانشجویی دانشگاههای تربت حیدریه گفت: مهمترین رسالت تشکلهای دانشجویی عدالتخواهی و پرسشگری از مسئولان و دستگاههای مختلف دولتی برای برطرف کردن مشکلات مردم است.

وی بیان کرد: دانشجویان نباید مطالبات خود را صرفاً محدود به خواستههای صنفی که فقط مربوط به امکانات رفاهی و خدماتی در دانشگاهها است کنند؛ بلکه باید در حوزههای سیاسی و اجتماعی نیز جریان سازی کنند.

فرماندار تربت حیدریه افزود: دانشجویان مطالبات و خواستههای خود را در همه زمانها و دورهها به شیوههای مختلف بیان میکنند؛ ولی دانشجویان نباید مطالبات خود را فقط محدود به امکانات فیزیکی دانشگاهها کنند، بلکه با حساسیت به مسائل بیرون از دانشگاه، دغدغه جامعه در همه حوزهها اعم از سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی داشته باشند.

خبر جدید  سخنرانی رهبر معظم انقلاب روز اول فروردین برگزار می شود

رستمی تصریح کرد: دانشجویان باید همواره مطالبات خود را در کنار مسائل صنفی، آموزشی و رفاهی پیگیری کنند که در این راستا مسئولان دانشگاهها باید فضای امن و صحیحی را برای پیگیری و انعکاس مطالبات دانشجویان فراهم کنند.

وی اظهار کرد: معتقدم نباید برگزاری کرسیهای آزاداندیشی حالت اداری و فرمایشی پیدا کند؛ بلکه برگزاری و نوع موضوع کرسیهای آزاداندیشی باید توسط دانشجویان اداره شود و این عزیزان با آزادی کامل در چارچوب موازین و رعایت انصاف و اخلاق، عقاید و انتقادات خود را ابراز کنند و مسئولان نیز پاسخگو باشند.

خبر جدید  راه‌اندازی پنل‌های خورشیدی برای اشتغال‌زایی مددجویان خراسان‌رضوی

فرماندار تربت حیدریه با تأکید بر لزوم برگزاری کرسیهای آزاداندیشی افزود: کرسیهای آزاداندیشی باید در مراکز علمی و دانشگاهها برگزار شود؛ زیرا یکی از راهکارهای ترویج و توسعه بالندگی فکری و علمی در کشور بنا به فرمایش مقام معظم رهبری برگزاری کرسیهای آزاداندیشی با موضوعات مختلف بهویژه مسائل اجتماعی فرهنگی و سیاسی است.

خبر جدید  هزار و 358 مزاحم تلفنی برای آتش‌نشانی مشهد در طول 24 ساعت

رستمی اظهار کرد: باید کرسیهای آزاداندیشی با هدف برطرفکردن نقاط ضعف بخشهای مختلف جامعه و با بهرهگیری از ظرفیت علمی و پژوهشی دانشگاهیان برای عموم برگزار شود.

انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۰۶۲/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *