اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

دانشگاهها برای حل مشکلات پای کار بیایند

دانشگاهها برای حل مشکلات پای کار بیایند

علیرضا رزم حسینی یکشنبه شب در جمع اعضای شبکه جامع دانشگاههای خراسان رضوی در دانشگاه فردوسی مشهد افزود: مباحث مربوط به اقتصاد گردشگری، زیارت، حاشیه شهر مشهد هم از دیگر موضوعاتی است که دانشگاهها می توانند به آنها ورود کنند و طرح دهند.
وی ادامه داد: مطابق تفاهمی که اخیرا برای کاهش آسیبهای حاشیه شهر مشهد با شهرداری این شهر انجام شد طی سه ماه آینده ۶۶ دفتر تسهیلگری در ۶۶ محله حاشیه شهر به منظور غربالگری و ارائه طرحهای کارشناسی ایجاد می شود.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه مسیر را برای ورود دانشگاهها به عرصه های مذکور هموار می کنیم گفت: مهمترین فعالیت سیاسی امروز، تلاش در عرصه اقتصاد و معیشت مردم است و مردم را نباید رها کرد چون جمهوری اسلامی مردم پایه است و اگر این ویژگی را از دست بدهد هیچ چیز ندارد.
رزم حسینی افزود: اداره کشور و استان با اقتصاد مردمی و شرکتهای توسعه گرا باید انجام شود و مثلث توسعه اقتصادی که در نظر گرفته ایم گام مهمی در این زمینه است که در قلعه گنج کرمان هم اجرا شد و موفق بود.
وی ادامه داد: آموزه های دینی هم بر توسعه اقتصادی تاکید دارند چون در سایه امنیت و اقتصاد است که می توان عبادت کرد.
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد هم در این نشست گفت: دست کم ۲۷۰ هزار دانشجو در دانشگاههای مختلف استان در حال تحصیل هستند و استان خراسان رضوی رتبه سوم تعداد دانشجویان کشور را در اختیار دارد.
محمد کافی افزود: دانشگاه فردوسی مشهد پرچمدار دیپلماسی علمی کشور است و بنای کنونی این دانشگاه به جای تمرکز بر توسعه کمی بر دیپلماسی علمی گذاشته شده است و با این دیدگاه هزار و ۷۰۰ دانشجو از ۲۸ کشور دنیا در دانشگاه فردوسی مشهد با شهریه خود تحصیل می کنند.
وی ادامه داد: جامعه علمی و دانشگاهی استان خراسان رضوی آماده همکاری با دستگاهها و نهادهای مختلف به منظور توسعه هر چه بیشتر استان است.
۱۹۲۲/۷۵۰۷

خبر جدید  چهار گردشگر مفقود شده در ارتفاعات داورزن پیدا شدند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *