اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

دانشگاه‌ها پایلوت طرح مدیریت سبز در کشور هستند

دانشگاه‌ها پایلوت طرح مدیریت سبز در کشور هستند

سرپرست اداره کل طرح های عمرانی وزارت علوم در نخستین همایش بین المللی دانشگاه سبز در دانشگاه فردوسی مشهد گفت: دانشگاه ها پایلوت طرح مدیریت سبز در کشور هستند و دستاورد های فنی و علمی در حوزه‌ مدیریت سبز پس از اجرا در دانشگاه ها می تواند در شهرهای کشور اجرا شود.

به گزارش ایسنا، دکتر سیامک خادمی افزود: برخی از دانشگاه های کشور از بسیاری از شهرک های مسکونی بزرگ تر بوده، جمعیت بیشتری دارند و زیرساخت هایی مشابه یک شهر دارد، بنابر این پس از به کاربستن اصول و روش های مدیریت سبز در محیط دانشگاه ها، جامعه می تواند از کارآمدی و صرفه اقتصادی این طرح ها اطمینان حاصل کند و آن را به کار ببندد.

خبر جدید  بازار را برای محتکران و اخلالکران ناامن می‌کنیم /عرضه کالا‌های تنظیم بازار و احتکاری با اولویت مناطق محروم و حاشیه شهر

سرپرست اداره کل طرح های عمرانی وزارت علوم با تاکید بر مشارکت بیشتر اندیشمندان علوم انسانی در بحث مدیریت سبز گفت: گفتمان سازی روش مدیریت سبز در جامعه به آموزش اصول مدیریت سبز به مدیران از زمینه هایی است که نیازمند حضور بیشتر اندیشمندان علوم انسانی است.

دکتر خادمی اظهار داشت: همکاری بیشتر با کشور های دنیا به ویژه کشور های اسلامی و کشور های همسایه و همچنین ایفای نقش بیشتر در سیاست های کلان دنیا در زمینه محیط زیست و مدیریت سبز از اهداف آینده وزارت علوم در این زمینه است.

خبر جدید  قرآن به سر گرفتن نباید تبدیل به عادت شود

پس از پایان سخنان سرپرست اداره کل طرح های عمرانی وزارت علوم از روسای دانشگاه ولی‌عصر رفسنجان، ایلام، کاشان، شیراز، فردوسی مشهد و پردیس ابوریحان دانشگاه تهران به سبب فعالیت هایی که در زمینه‌ی مدیریت سبز داشتند تقدیر شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، همچنین در پایان مراسم افتتاحیه نخستین همایش بین المللی دانشگاه سبز از سامانه تحت وب دانشگاه فردوسی مشهد در زمینه مدیریت سبز رونمایی شد.

خبر جدید  کسری قابل توجه در آبخوان‌های زیر زمینی خراسان رضوی

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *