اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

دانشگاه حکیم سبزواری با ۳۰ دانشگاه بین‌المللی تعامل علمی دارد

دانشگاه حکیم سبزواری با ۳۰ دانشگاه بین‌المللی تعامل علمی دارد

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، علی اصغر مولوی، رئیس دانشگاه حکیم سبزواری در نشست با اصحاب رسانه اظهار کرد: طی یک سال اخیر مجوز هشت رشته جدید در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه حکیم سبزواری اخذ شده است.

مولوی با تاکید بر لزوم ایجاد فضا‌های بین‌المللی برای دانشجویان خارجی و تحصیل هشت هزار و ۴۳۶ دانشجو در دانشگاه حکیم سبزواری، افزود: در سال تحصیلی گذشته ۲۰۶ دانشجوی بین‌المللی در این دانشگاه مشغول به تحصیل بوده‌اند که نسبت به سال ۹۶ بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری ادامه داد: بخش زیادی از این دانشجویان از کشور‌های دوست و همسایه افغانستان و عرب زبان هستند.

وی با بیان اینکه این دانشگاه ارتباط مؤثر با مراکز علمی برجسته جهان را در دستور کار قرار داده است، گفت: طی چند سال اخیر هشت تفاهم‌نامه همکاری مشترک دانشگاه حکیم سبزواری با مراکز علمی بین‌المللی منعقد شده و با بیش از ۳۰ دانشگاه بین‌المللی تعامل علمی داریم.

خبر جدید  ساخت میز ارتعاشی با ظرفیت بالا

مولوی به کسب ۱۲ رتبه تک رقمی و مجموع ۶۵ رتبه تک رقمی و دو رقمی در آزمون‌های ارشد (وزارت علوم و علوم پزشکی) توسط دانشجویان دانشگاه در سال ۹۸ اشاره کرد.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری با اشاره به اینکه مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان در دانشگاه حکیم سبزواری راه‌اندازی شده است، تصریح کرد: همچنین برای تسهیل امور دانشجویان خارجی دانشگاه حکیم سبزواری با ایجاد شعبه امور کنسولی موافقت شده است.

وی در خصوص جذب دانشجویان در سال تحصیلی گذشته نیز بیان کرد: با توجه به اینکه بخشی از ظرفیت دانشگاه‌ها خالی مانده، تعداد جذب دانشجویان در سال ۹۷ نسبت به ۹۶ حدود ۱۶ درصد افزایش یافته است.

خبر جدید  دانشگاه فردوسی مشهد در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد

مولوی از موافقت ایجاد مرکز جذب نخبگان در دانشگاه حکیم سبزواری از سوی معاونت علمی ریاست جمهوری خبر داد و افزود: این دانشگاه بیست و هشتمین مرکز در کل کشور است.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری همچنین از موافقت ایجاد مرکز نوآوری و شکوفایی از سوی معاونت علمی ریاست جمهوری و تخصیص اعتبار ۶۰۰ میلیون تومانی تا به امروز به این مرکز خبر داد.

وی در ادامه زیره را برند اقتصادی سبزوار دانست و تصریح کرد: کارگروه زیره با همکاری جهاد کشاورزی در دانشگاه حکیم سبزواری ایجاد شده و خوشبختانه این محصول در بورس کالا قرار گرفته است و امیدواریم این کارگروه به کانون تبدیل شود.

مولوی همچنین به دستاورد‌های پژوهشی و علمی دانشگاه اشاره کرد و گفت: در هفته پژوهش با حضور مسئولان ارشد کشوری ۷۶ طرح رونمایی شد که از این تعداد دو طرح متعلق به دانشگاه حکیم سبزواری بود.

خبر جدید  اردوی جهادی، عرصه تجلی وحدت حوزه و دانشگاه شد/ مسئولان نسبت به مسائل بهداشتی حاشیه شهر مشهد کوتاهی می‌کنند

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری سخنان خود بر لزوم معرفی دانشگاه به شهروندان تاکید کرد و افزود: روز «در‌های باز» طی چهار سال گذشته در این دانشگاه برگزار شده و در این روز تعداد زیادی از دانش‌آموزان به‌همراه والدین خود با حضور در دانشگاه با پتانسیل‌های دانشگاه حکیم سبزواری آشنا شدند.

مولوی با بیان اینکه درآمد اختصاصی دانشگاه حکیم سبزواری در سال ۹۷ نسبت به ۹۶ حدود ۴۰ درصد افزایش یافته است، خاطر نشان کرد: تعهد درآمدزایی دانشگاه حکیم سبزواری به هیأت امنا چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بوده که توانستیم بیش از هشت میلیارد تومان درآمدزایی داشته باشیم.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *