اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بازنشستگان ۱۵۳ میلیارد تومان بدهکار است/ پرداخت کارانه پزشکان و پرستاران ۱۴ ماه عقب افتاده

دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بازنشستگان ۱۵۳ میلیارد تومان بدهکار است/ پرداخت کارانه پزشکان و پرستاران ۱۴ ماه عقب افتاده

به گزارش گروه دانشگاهخبرگزاری دانشجواز مشهد،صبح دیروز تعدادی از بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در اعتراض به عدم پرداخت معوقات و پاداش بازنشستگی خود در شهرک سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد واقع در خیابان فکوری تجمع کردند.
محمد رضا دارابی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در جمع بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی مشهد حاضر شد و با بیان اینکه تمامی دانشگاههایعلوم پزشکیکشور با مشکل پرداخت پاداش پایان خدمت مواجه هستند، گفت: در نامهای که از سوی روسای دانشگاههای علوم پزشکی کشور به وزیر بهداشت ارسال شده است پیگیری پرداخت معوقات مورد تاکید قرار گرفته که بر این اساس قرار شده است از سوی دکتر هاشمی و از طریق هیات دولت پیگیری شود.

خبر جدید  مطالبات صنفی دانشجویان نباید ابزار سیاسی برخی اعضای شورای صنفی شود

دارابی با بیان اینکهبازنشستگاناین دانشگاه بیش از سی سال در حوزههای مختلف بهداشتی درمانی و اداری و در مناطق مختلف خدمت کرده اند تصریح کرد: به طور حتم تلاش این قشر خدوم اجری معنوی را به همراه دارد و در این میان مسئولان نیز باید پیگیر پرداخت حق و حقوقهای بازنشستگان باشند تا از لحاظ مالی دچار مشکل نشوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه پس از بازنشستگی دو مبلغ حق مرخصیهای باقی مانده و پاداش پایان خدمت باید پرداخت شود گفت: در حوزه حق مرخصیها اعتبار آن پیش بینی شده و به بازنشستگان پرداخت میشود، اما در خصوص پرداخت پاداش پایان خدمت با توجه به اینکه منابع آن باید از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی تامین شود از عهده دانشگاه خارج است.

خبر جدید  تکرار قصه پرغصه جلسات نمادین برای حل معضلات جوانان سبزواری/ مشکلاتی که بدون حضور تشکل‌های دانشجویی بررسی شد

وی ادامه داد: بحث اعتبارات پاداشهای بازنشستگان در حیطه وزارتبهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیست و اعتبارات آن باید از سوی سازمان برنامه و بودجه برای پرداخت تامین شود. دارابی با بیان اینکه منابع پاداش پایان خدمت بازنشستگان اعضای هیات علمی و کارکنان باید از سوی دولت تامین شود خاطر نشان کرد: در حال حاضر بدهی دانشگاه به بازنشستگان ۱۵۳ میلیارد تومان است که در صورت تامین منابع پرداخت می شود.

خبر جدید  طرح ولایت طرحی پربرکت برای نظام اسلامی است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در حال حاضر این دانشگاه بیش از ۶۸۸ میلیارد تومان از سازمانهای بیمه گر و دیگر سازمانها طلب دارد اظهار داشت: این امر موجب شده است که پرداخت کارانه پزشکان و گروههای پرستاری نیز حدود ۱۴ ماه عقب بماند.

وی گفت: این در حالی است که تا کنون تنها ۶۰ درصد از ردیفهای اعتباری اختصاص یافته به دانشگاه علوم پزشکی مشهد تخصیص یافته است.
منبع :: http://snn.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *