اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

دانشگاه فردوسی مشهد بیشترین دانشجویان خارجی را دارد

دانشگاه فردوسی مشهد بیشترین دانشجویان خارجی را دارد

دکتر محمد کافی روز پنجشنبه در مراسم تجلیل از دانش آموختگان برتر این دانشگاه افزود: دانشگاه فردوسی ۲۴ هزار دانشجو در رشته های مختلف دارد . ۱۲ هزار نفر از این تعداد دانشجوی مقاطع تحصیلات تکمیلی هستند.
وی ادامه داد: دانشگاه فردوسی مشهد در بین دانشگاههای جامع کشور نیز بعد از دانشگاههای تهران و تربیت مدرس رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: همچنین این دانشگاه بزرگترین مرکز علمی، پژوهشی و فناوری خراسان رضوی است و تلاش دارد از شان علمی و فرهنگی استان دفاع کند.
وی به مهمترین برنامه های دانشگاه فردوسی نیز اشاره و بیان کرد: این برنامه ها در سه جهت شامل اثربخشی اجتماعی، حرکت به سمت دانشگاه بین المللی همطراز نام امام هشتم(ع) و فردوسی بزرگ و همچنین ارتقای رتبه ملی و بین المللی دانشگاه فردوسی است.
دکتر کافی همچنین به مراسم تجلیل از دانش آموختگان برتر دانشگاه فردوسی اشاره و بیان کرد: امروز شاهد تقدیر از دانشجویان نخبه و برتر این دانشگاه به همت بنیاد دانشگاهی فردوسی هستیم.
مدیرعامل بنیاد دانشگاهی فردوسی نیز هدف از برگزاری این مراسم را پاسداشت و تجلیل از دانشجویان برتر و نخبه دانشگاه عنوان و بیان کرد: این مراسم برای دهمین سال است که برگزار می شود.
علیرضا ناظری افزود: امسال در این چارچوب ۲۰۶ نفر از دانشجویان ممتاز دانشگاه فردوسی مشهد در مقطع کارشناسی که رتبه های نخست تا سوم را کسب کرده اند مورد تقدیر قرار گرفتند.
وی همچنین بنیاد دانشگاهی فردوسی را نخستین بنیاد دانشگاهی کشور ذکر و بیان کرد: این موسسه علمی، فرهنگی، غیرسیاسی و غیرانتفاعی با هدف خیرخواهانه و جلب مشارکت و کمکهای مردمی تشکیل شده است. ایجاد امکانات رفاهی و تشویقی برای دانشجویان نظیر اعطای وام و اهدای جایزه به دانشجویانی که در زمینه شاهنامه فردوسی و فردوسی شناسی اثر شاخص دارند، جلب پشتیبانی نیکوکاران و ساخت و ساز خوابگاهها را اقدامات بنیاد دانشگاهی فردوسی هستند.
دانشگاه فردوسی مشهد سومین دانشگاه تاسیس شده در ایران پس از دانشگاههای تهران و تبریز با بیش از شش دهه قدمت هم اکنون ۲۴ هزار دانشجو دارد که حدود دو هزار و ۵۰۰ نفر آنها در مقطع دکترا، ۱۲ هزار نفر در مقطع کارشناسی ارشد و بقیه در مقطع کارشناسی مشغول تحصیل هستند. ۸۲۰ نفر عضو هیات علمی در دانشگاه فردوسی مشغول فعالیت هستند که ۶۵۰ نفر از آنان دارای مدرک پی.اچ.دی و یا دارای رتبه استادی یا پروفسوری هستند. واحد بین الملل دانشگاه فردوسی مشهد نیز تاکنون هزار و ۶۰۰ دانشجوی خارجی در مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد جذب کرده است.
۳۰۲۷/۱۸۵۸

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  دشمن به فکر ایجاد فتنه در سال ۹۸ است
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *