معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت‌حیدریه گفت: دانشگاه و دانشجو از اجزای اساسی موتور محرکه و توسعه کشور هستند. " />دانشگاه و دانشجو اساس توسعه کشور هستند | اخبار مشهد خراسان ما - Part 60089
اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

دانشگاه و دانشجو اساس توسعه کشور هستند

دانشگاه و دانشجو اساس توسعه کشور هستند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از تربت حیدریه، علی رستمی ظهر امروزدر حاشیه بازدید از خوابگاه دانشجویی فاطمه الزهرا(س) دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربت حيدريه در جمع رؤسای دانشگاهها و نمایندگان تشکلهای دانشجویی این واحد دانشگاهی گفت: دانشگاه و دانشجو اساس توسعه مملکت هستند و تأثیر ژرفی بر معادلات و فضاهای سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کشور در برهه های مختلف تاریخ ایران داشته و دارند.

وی با انتقاد از انفعال و نقش کمرنگ تشکلهای دانشجویی در فضای این شهرستان افزود: هرگاه دانشگاه خاموش بود و حرکت نکرد، کشور هم رو به سکوت، رکود و خمودگی پیش خواهد رفت.

معاون استاندار و فرماندار ویژه تربتحیدریه تأکید کرد: جنبشهای دانشجویی در حوزههای سیاسی و اجتماعی به موازات جنبشهای علمی و فکری از لازمههای تحرک دانشگاه بوده و انتظار میرود مسئولان دانشگاهها در هر مقام و موقعیتی این مهم را درک کرده و فضای لازم برای تحرک دانشجویان در فضای دانشگاهها را فراهم کنند تا دانشجویان بتوانند آزادانه و به دور از نگاههای امنیتی در چارچوب قانون منصفانه مطالبهگری کنند.

خبر جدید  استعدادهای شناسایی‌شده در سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر آغاز به‌کار می‌کنند

رستمی بیان کرد: امید دارم دانشجویان دانشگاهها و شایستگان صاحب ایده و خلاقیت، ظرفیت دانشگاههای را درک کنند و در کنار مسئولان و مردم بهعنوان یار اصلی، مطالبهگر توسعه متوازن و همهجانبه باشند.

وی افزود: مسئولان دانشگاهها از تلاشهای خود برای ارتقای شاخصهای مختلف دانشجویی دریغ نکنند و با ارتباط صحیح با بخشهای مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و بخشهای مختلف کارشناسی دولت و حمایت و معرفی دانشجویان به این بخشها، به تسریع این روند کمک کنند.

خبر جدید  دعوت دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی برای حضور مردم در فجر چهلم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربت حیدریه نیز با ارائه گزارش جامع از عملکرد واحد به حاضران در این بازدید گفت: خوابگاه دانشجویی فاطمه الزهرا(س) دانشگاه آزاد اسلامی تربت حیدریه در سال ۱۳۷۷ با ۱۷۰ اتاق در سه طبقه و گنجایش یکهزار نفر مورد بهرهبرداری قرار گرفت.

محمدعلی علیزاده افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربت حیدریه در سالهای اخیر قدمهای مثبتی در عرصه فعالیتهای اقتصادی و دانش بنیان برداشته است و اکنون شاهد اتفاقات خوبی در این موضوع در واحد تربت حیدریه هستیم.

وی اظهار کرد: مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی تربت حیدریه با بیش از ۱۰۰ رشته فعال تحصیلی بزرگترین مرکز علمی شهرستان بوده ودارای ۵۸رشته درمقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، ۳۲ رشته کارشناسی ارشد و ۱۱ رشته دکتری تخصصی فعال است.

خبر جدید  مدارس مهارتی بازار سرمایه و تعلیم و تربیت راه‌اندازی می‌شود

این بازدید با همراهی معاون امنیتی و سیاسی فرماندار، رئیس دانشگاه تربت حیدریه، رئیس دانشکده فنی و حرفهای و جمعی از مسئولان،رئيس دانشگاه آزاد اسلامی تربت حيدريه و معاونان دانشگاهها پس از حضور در مزار شهدای گمنام دانشگاه و تجدید میثاق و ذکر فاتحه در مزار پنج شهید گمنام از امکانات و فضاهای خوابگاه این واحد دانشگاهی انجام شد.

انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۰۶۲/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *