اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

دانش آموزان بیشترین آسیب دیدگان چهارشنبه آخر سال هستند

دانش آموزان بیشترین آسیب دیدگان چهارشنبه آخر سال هستند

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمدرضا جویا پنج شنبه ظهر در جمع خبرنگاران در علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: چهارشنبه پایان سال یکی از سنت‌های قدیمی ایرانیان است که در سال‌های گذشته تبدیل به بازی‌های خطرناک با مواد منفجره و محترقه شده است.

وی افزود: استفاده از مواد آتش بازی حتی در صورتی که مراقبت کامل صورت گیرد، هرگز به طور کامل ایمن نیست و حوادث نه تنها ممکن است برای کسانی که از آن استفاده می‌کنند به وجود آید، بلکه ممکن است سلامتی تهیه کنندگان را نیز به مخاطره بیندازد.

خبر جدید  تمامی مدیران استانی باید پاسخگوی رسانه ها باشند

رئیس اداره پیشگیری از حوادث و بلایای معاونت بهداشت خاطرنشان کرد: آسیب‌های ایجاد شده به دلیل استفاده از مواد منفجره یا آتش افروزی چهارشنبه پایان سال، تهدیدی جدی برای سلامتی افراد خصوصاً کودکان و نوجوانان است و هر گونه بی توجهی به نکات ایمنی و سهل‌انگاری می‌تواند خسارت جانی و مالی سنگین و غیر قابل جبرانی داشته باشد.

خبر جدید  تعامل تمدن اسلامی با دیگر تمدن‌ها از همان ابتدای شکل‌گیری

وی تاکید کرد: آمارها نشان می‌دهد ۴۸ درصد آسیب دیدگان مراسم چهارشنبه پایان سال در گروه سنی ۱۰ تا ۲۰ سال قرار دارند و بیشترین گروه سنی که بیش از ۳۴ درصد آسیب دیدگان را شامل می‌شوند دانش آموزان بوده‌اند.

جویا گفت: خانواده‌ها باید کودکان و نوجوانان خود را با خطرهای آتش بازی آشنا کرده و آنها را با عواقب استفاده از این مواد آشنا کنند.

کد خبر ۴۵۶۸۰۷۴


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  مصدومیت ۳۶ نفر در تصادف اتوبوس با خاور
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *