عضو هیئت سوارکاری شهرستان گناباد از درخشش دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد گناباد در مسابقات کورس سوارکاری خبر داد. " />درخشش دانشجویان دانشگاه آزاد گناباد در مسابقات سوارکاری شهرستان | اخبار مشهد خراسان ما - Part 62136
اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

درخشش دانشجویان دانشگاه آزاد گناباد در مسابقات سوارکاری شهرستان

درخشش دانشجویان دانشگاه آزاد گناباد در مسابقات سوارکاری شهرستان

صادق شریفی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در گناباد با اعلام اینکه در سومین دوره مسابقات کورس سوارکاری سال ۱۳۹۷ گناباد که آخر هفته گذشته با حضور سوارکارانی از شهرستانهای بیرجند و کاشمر نیز همراه بود، دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی گناباد خوش درخشیدند، اظهار کرد: در این دوره از مسابقات که در سه گروه با اسبهای ترکمن، یورغه، نژاد دخون, وتروبرد برگزار شد، تعداد هشت نفر از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد گناباد که از سوارکاران بنام شهرستان هستند با دیگر سوارکاران به رقابت پرداختند.

وی افزود: برخی از دانشجویان سوارکار تاکنون علاوه بر کسب رتبههای برتر در مسابقات شهرستان در مسابقات استانی نیز توانستهاند عناوینی را به خود اختصاص دهند.

خبر جدید  افتتاح بزرگ‌ترین واحد کنسانتره‌سازی کشور در خراسان‌رضوی

عضو هیئت سوارکاری شهرستان گناباد تصریح کرد: این دانشجویان حتی در مسابقاتی که در پایتخت سوارکاری ایران یعنی گنبدکاووس برگزار شده است هم شرکت کردهاند؛ چراکه اسبهایی که داریم شناسنامهدار و از نژادهای اصیل هستند.

شریفی اظهار کرد: سوارکاری، پرورش و تیمارداری اسب و آنچه که مربوط به این رشته بوده در کنار علاقه، پشتکار، تجربه و روحیه مسئولیتپذیری توانسته است در امر اشتغالزایی کمک شایانی به دانشجویان سوارکار داشته باشد و بحمدالله درآمدزایی نسبتاً خوبی برای آنان در این زمینه فراهم و مهیا شده است.

وی افزود: در شهرستان گناباد از دهه ۸۰ با ایجاد هیئت سوارکاری، رشته سوارکاری فعالیت خود را آغاز کرده و اکنون بیش از ۲۳۰ اسب محلی و تولیدی (شناسنامهدار) وجود دارد و با تلاشهای صورت گرفته، ۶ مجموعه پرورش اسب در شهرستان وجود دارد و این رشته در جذب گردشگر هم خوب عمل کرده است.

خبر جدید  اهمیت محله محوری در کاهش آسیب‌های اجتماعی

عضو هیئت سوارکاری شهرستان گناباد توصیهای هم به جوانان و حتی پا به سن گذشتهها داشت و گفت: دین اسلام و پیامبر رحمت و مهربانی به ورزش سوارکاری توصیه کردهاند، سوارکاری ورزش مفرح و نشاطآوری است و با توجه به زندگی ماشینی و دغدغهها و مشکلاتی که با آن مواجه هستیم، روی آوردن به این ورزش سبب کاهش فشارهای روحی روانی و ایجاد روحیه سرزندهداری میشود. علاوه بر آن ثابت شده است بسیاری از ناراحتیها و بیماریهایی قلبی و عروقی و کمردردها با این ورزش از بین میرود، پس از همه جوانان و بزرگترها میخواهم به سلامتی خود توجه کنند و به ورزش و بهویژه سوارکاری بپردازند.

خبر جدید  جهان بینی طب ایرانی و اسلامی بر اساس جهان بینی توحیدی

به گزارش آنا، صادق شریفی، محمد شاهدوست، علی شریفی، سیدمهدی رضایی، شاهین هاشمی، محمد اسدیمقدم، حمید اسماعیلی و حجت قلیزاده دانشجویان رشتههای امور دام، علوم اجتماعی و حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی گناباد از سوارکاران بنام و شایسته شهرستان هستند.

انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۱۰۳/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *