اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

درست برنامه‌ریزی کنید تا «فیلتر» تنها راه چاره نباشد

درست برنامه‌ریزی کنید تا «فیلتر» تنها راه چاره نباشد

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی روز شنبه در دیدار با اعضای سازمان فضای مجازی سراج که در دفتر امام جمعه مشهد برگزار شد با اشاره به فرصت‌ها و تهدیدهای فضای مجازی، اظهار کرد: در بسیاری مواقع که گروه‌های فعال در این فضا را رصد می‌کنیم، می‌بینیم اگر یک گروه غیر ارزشی حرکتی انجام می‌دهد، چندین گروه همسوی دیگر از آن حمایت می‌کنند.

وی بابیان این‌که متأسفانه چنین فضایی را در بین فعالان فضای مجازی انقلابی شاهد نیستیم، ادامه داد: به‌نوعی جمع فعال فضای مجازی از نیروهای ارزشی نیاز داریم که در مقابل چنین حرکت‌های، اقدام کنند.

خبر جدید  توزیع ۶ هزار پرس غذای گرم مهمانسرای حضرت رضا(ع)در مناطق محروم

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی در مورد هجمه به تریبون‌های نماز جمعه، گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند «تریبون نماز جمعه، تریبون انقلاب است که باید مردم را به استکبارستیزی و شناخت دشمن توجه دهد»، این جایگاه با سیاست برخی همراه نیست ازاین‌رو به توطئه رو آورده‌اند تا این جایگاه تضعیف شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اضافه کرد: در فعالیت‌های رسانه‌ای خود تلاش می‌کنند مهربانی، صمیمیت، نرمش و ارتباط صمیمی با مردم به‌عنوان تنها ارزش امام‌جمعه مطرح شود که متأسفانه برخی رسانه‌های خودی نیز در این دام گرفتار شده‌اند.

علم‌الهدی با بیان این‌که صداوسیما نیز به خاطر برخی ملاحظات مجبور به ادامه دادن این خط است، افزود: با وجود این‌که رهبر انقلاب چنین نگاهی به تریبون نماز جمعه دارند، مجموعه‌های رسانه‌ای، اولویت را از جنبه دیگری منعکس می‌کنند.

خبر جدید  معلمان با وجود همه مشکلات در قلب ملت هستند

وی به اقدامات بدون برنامه در مواجهه با معضلات فضای مجازی از سوی نهادهای مسؤول اشاره و خاطرنشان کرد: باید با سلسله اقدامات و برنامه‌ریزی‌های حساب شده با معضلات فضای مجازی روبرو شویم تا فیلتر کردن تنها راه چاره نباشد که آن نیز به شکل ناقص و اشتباه اجرا شود.

امام‌جمعه مشهد اضافه کرد: از آنجا که دولت موافق فیلتر تلگرام نبود، آن را بدون دقت و زمینه‌سازی لازم انجام داد که مشکلاتی نیز ایجاد شد؛ دولت انگیزه‌ای برای قبضه کردن فضای مجازی و مدیرت آن ندارد.

خبر جدید  ایران جزو 5 کشور برتر دنیا در زمینه هیپنوتیزم است

علم الهدی با تشکر از فعالیت های انجام شده در سازمان سراج در رابطه با فعالیت‌های نرم‌افزاری و تولیدات نرم‌افزاری مبتنی بر موبایل این مجموعه، گفت: در تولید اپلیکشین ها تنها به محتوا و پیام توجه نکنید بلکه باید علاوه بر اهمیت این موضوع، طرح‌ها را به‌عنوان طرح اقتصاد دیجیتال دنبال کنید.

کد خبر ۴۵۰۴۸۵۵


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *