خراسان ما
خراسان ما

در فرآیند محرومیت زدایی باید برای توانمند سازی محرومان تلاش شود

در فرآیند محرومیت زدایی باید برای توانمند سازی محرومان تلاش شود

به گزارش خبرنگارمهر، سیدرضا فاطمی امین صبح سه شنبه در مراسم تکریم و معارفه سرپرست معاونت محرومیت‌زدایی آستان قدس رضوی اظهار کرد: موضوع حائز اهمیت در محرومیت‌زداییبرخورداری این حوزه از نگاه چند بعدی است و در این راستاکمک‌های مقطعی و امدادرسانی‌ها در جنبه‌های گوناگون به نیازمندان بسیار ارزشمند و مهم است، اما باید در فرآیند محرومیت‌زدایی بسترهای ایجاد فقر را از میان برد و برای توانمندسازی محرومان تلاش کرد.

وی افزود:در واقع در موضوع امدادرسانی به نیازمندان یک رابطه دو طرفه بین احسان کننده و نیازمند وجود دارد واحسان به دیگران و انفاق به هم‌نوعان، موجب تربیت معنوی و پرورش روح انسانی می‌شود و چه بسا در انفاق احسان کننده محتاج‌تر باشد.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد:منابع مالی آستان قدس رضوی به هیچ وجه برای رفع نیازهای تمام محرومان و فقرا کافی نیست، اما مهم‌تر از منابع مالی، اعتباری است که این آستان مقدس در جامعه داردواین اعتبار می‌تواند افراد، ظرفیت‌ها و امکانات گوناگون را گردهم آورد و در قالب اقدامات داوطلبانه در راستای رفع نیاز محرومان به کار گیرد.

وی گفت:تأکیدات مقام معظم رهبری در حکم انتصاب تولیت آستان قدس رضوی بر توجه به محرومان و مستضعفان اشاره شده است واهمیت محرومیت‎زدایی بسیار شفاف و روشن در منشور هفتگانه مقام معظم رهبری بیان شده و معظم‎له به موضوع توجه به محرومان بسیار پر رنگ و روشن تأکید داشتند.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم از زحمات مصطفی خاکسار قهرودی معاون سابق امداد مستضعفان آستان قدس رضوی تقدیر به عمل آمد و با اهدای حکم از سوی قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی حامد صادقی به عنوان سرپرست معاونت محرومیت زدایی آستان قدس معارفه شد.

کد خبر ۴۵۵۲۹۴۳


منبع :: https://www.mehrnews.comدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد