اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

در نوشته‌های دانشجویی شاهد ضعف تألیفیم/دانشجو نباید از کلمات سخیف استفاده کند

در نوشته‌های دانشجویی شاهد ضعف تألیفیم/دانشجو نباید از کلمات سخیف استفاده کند

مدیر گروه علوم اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به اینکه « یکی از معضلات جدی‌ای که در دانشگاه وجود دارد این است که اغلب دانشجویان در حال حاضر نمی‌توانند مطالبی بنویسند که قابل فروش باشد»، گفت: آنها معمولا در پژوهش‌ها و مقاله‌های خود جملات کوتاه و کلمات سخیف و بدون بینش را به کار می‌گیرند، در نتیجه باید روی زبان فارسی خود بسیار کار کنند.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر احمدرضا اصغرپور ماسوله در نشست «یک روز با جامعه شناسی» که با حضور دانش‌آموزانِ فارغ التحصیل در دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه مکانی جدی است و دانشجویان باید ساعت‌ها روی صندلی بنشینند و تمرکز، تفکر و مطالعه داشته باشند. دانشجویان به این نکته توجه کنند که یادگیری فرآیند دشواری است و باید فرصت‌هایی را که در اختیار داریم مدیریت کنیم.
مدیر گروه علوم اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد تصریح کرد: یادگیری زبان انگلیسی، فرانسه و عربی بسیار مهم است اما معضل جدی‌ای که در دانشگاه وجود دارد این است که اغلب دانشجویان در حال حاضر نمی‌توانند مطالبی بنویسند که قابل فروش باشد. آنها معمولا در پژوهش‌ها و مقاله‌های خود جملات کوتاه و کلمات سخیف و بدون بینش را به کار می‌گیرند، در نتیجه باید روی زبان فارسی خود بسیار کار کنند.
وی بیان کرد: افرادی که در حوزه علوم اجتماعی و جامعه‌شناسی تحصیل می‌کنند می‌توانند حداقل دو مدرک فنی و حرفه‌ای در کنار تحصیل در دانشگاه دریافت کنند. همچنین می‌توانند در دانشگاه هنری را بیاموزند. باید گفت این دانشجوست که برنامه درسی خود را طی چهار سال تعیین می‌کند.
اصغرپور خاطر نشان کرد: دانشجویان باید در دانشگاه کار گروهی بیاموزند و افرادی که در دانشگاه فعالیت‌های گروهی انجام می‌دهند قطعا آینده شغلی موفقی دارند و هر جا که سرکار بروند خیلی زود می‌توانند از دیگران متمایز شوند. نکته دیگری که در این حوزه مهم تلقی می‌شود این است که دانشجویان استعداد خود را جدی بگیرند و به آن ارزش بدهند.   

خبر جدید  جذب مدرس برای تدریس به کودکان حاشیه شهر

انتهای پیام
منبع :: در نوشته‌های دانشجویی شاهد ضعف تألیفیم/دانشجو نباید از کلمات سخیف استفاده کند

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *