اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

دستاورد‌های ۴۰ ساله انقلاب در سبزوار تشریح شد

دستاورد‌های ۴۰ ساله انقلاب در سبزوار تشریح شد

بررسی دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب در سبزواربه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، حسن محرابی، رئیس اداره آموزش و پرورش سبزوار در نشست خبری با اصحاب رسانه کاروان بسیج که از ۱۶ رسانه کشوری حضور داشتند، با بیان اینکه درصد با سوادی از ۱۵ درصد در ابتدای انقلاب به ۹۷٫۵ درصد رسیده، در پاسخ به سؤال خبرنگار ایکنا درباره مدارس کانکسی در سبزوار گفت: قرار دادن کانکس در برخی از روستاها به منزله محرومیت نیست و در حال حاضر ۹ مدرسه کانکسی در روستاهای کم جمعیت داریم که قیمت هر کانکس با امکانات آن ۸۰ میلیون تومان است.
وی با اشاره به کمک ۹ میلیارد تومانی خیران برای ساخت ۴۵ فضای آموزشی اضافه کرد: ۹۵ درصد سیستم گرمایشی شهری و روستایی در مدارس استاندارد شده است.
در ادامه سیدعلی کوشکی، شهردار سبزوار با بیان اینکه خدماتی که انقلاب اسلامی در این ۴۰ ساله در سبزوار در بحث شهرسازی و و فضاسازی انجام داده است، بینظیر است، عنوان کرد: در قبل از انقلاب تنها یک باغ ملی در سبزوار وجود داشت در حالی که در حال حاضر در سبزوار ۸۲ پارک در ۳۰۰ هکتار فضا برای تفریح و استفاده مردم ساخته شده است.
وی با اشاره به اجرای ۸۰ برنامه فرهنگی در سال جاری در سبزوار توسط شهرداری در این فضاها افزود: ۲۲۰ هزار نفر ساعت از این برنامهها استفاده کردند.
وی درباره مشکلات تجهیرات آتشنشانی سبزوار برای اطفا حریق در ساختمانهای بلندمربته گفت: اطفا حریق توسط سیستمهای آتش نشانی تا هفت طبقه ممکن و قرار بود با خرید نردبان هیدرولیک این مشکلات حل شود که شهرداری سهم ۵۰درصدی منابع مالی مربوطه را تامین کرد اما بقیه منابع مالی آن تامین نشد و به دلیل مشکلات بودجهای خرید نردبان هیدرولیک فعلا میسر نشده است.
علیرضا مسلم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار دیگر سخنران این نشست خبری با بیان اینکه علوم پزشکی سبزوار ۳۲ سال تأسیس شده و قبل از آن وجود نداشته که بخواهیم آمار مقایسهای با قبل از انقلاب داشته باشیم، تصریح کرد: سهم سلامت در بودجه سال ۵۶ نیم درصد بود و در حال حاضر این بودجه به ۹درصد رسیده است. نگاه دولت در سال ۹۷ به حوزه سلامت ۱۸ برابر شده است.
وی اضافه کرد: خانه بهداشت در قبل از انقلاب وجود نداشت و در حال حاضر ۱۹۴ خانه بهداشت در دیار سربداران در ۹ مرکز داریم و تعداد پزشکان از ۱۰ نفر به ۶۰ نفر در این مراکز رسیده است.
وی با اشاره به کاهش مرگ و میر مادران در بعد از انقلاب از ۲۵ به ۷درصد اضافه کرد: در حال حاضر ۱۰۵ درصد واکسیناسیون داریم که ۵ درصد اضافه مربوطه به مهاجران است.

خبر جدید  آغاز رقابت شرکت‌کنندگان در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن

ساخت بیمارستان خوشاب و توسعه بیمارستان جوین
وی با تأکید بر افزایش امید به زندگی از ۵۵ به ۷۵ در کشور عنوان کرد: هم اکنون ۶۰۰ پزشک در دیار سربداران در حال خدمت رسانی هستند.
مسلم درباره علت به سرانجام نرسیدن ساخت بیمارستان شهرستانهای خوشاب و داورزن و تبدیل آنها به درمان بستر و تغییر مجدد از درمان بستر به بیمارستان با کلنگ زنی جدید، گفت: دانشگاه علوم پزشکی بر مبنای نقشه راهی که وزارت بهداشت در کشور ارائه میدهد فعالیت میکند و در نقشه راه جدید بر اساس آخرین تغییرات انجام شده بیمارستان شهرستان جوین از ۳۲ به ۹۱ تختخوابی تبدیل، بیمارستان شهرستان خوشاب تا سال ۱۴۰۰ به صورت ۶۱ تختخوابی ساخته خواهد شد و برای داورزن فعلا بیمارستانی برای ساخت در نظر گرفته نشده است.
وی اضافه کرد: بیمارستان شهرستان خوشاب در ۸۵۰ متر مربع همزمان با دهه فجر عملیات ساخت آن اجرایی خواهد شد و در ابتدا ۳۲ تختخوابی ساخته میشود.
در ادامه سیدحمید شهرآیینی، مدیر اداره توزیع برق سبزوار با ابراز اینکه شهرستان سبزوار دارای ۱۵۰ هزار مشترک برق است درباره خدمات انقلاب گفت: در ابتدای انقلاب ۶ هزار مشترک برق داشتیم و در حال حاضر ۱۰۰ درصد روستاها از نعمت برق برخوردارند.

خبر جدید  راهپیمایی ۲۲ بهمن در مشهد و شهرستان‌های خراسان رضوی برگزار شد

خودکفایی در تولید گندم
وی با بیان اینکه ۱۰۰ درصد چاههای کشاورزی برقدارشدهاند مگر اینکه مشکل قانونی داشته باشند، عنوان کرد: پیک بار مصرف برق در سبزوار در ابتدای انقلاب یک و نیم مگاوات بود که الان با رشد مصرف برق ۱۳۰ مگاوات رسیده است.
منصور برغمدی مدیر جهاد کشاورزی سبزوار نیز در ادامه با تاکید بر اینکه امروز از واردکننده ۱۰۰درصد گندم قبل از انقلاب به خودکفایی در تولید گندم رسیدیم، بیان کرد: در تولید ماهی شهرستان سبزوار ۳۵درصد مصرف ماهی استان خراسان را تامین میکند و در مرغداری از دو واحد مرغداری در ابتدای انقلاب با ۲۰ هزار جوجه به ۳۰۰ واحدمرغداری با ظرفیت ۲۰ میلیون قطعه جوجه رسیدیم و مصرف مرغ در کشور از ۲ کیلوگرم در سال ۲۷ کیلوگرم رسیده است.
در ادامه مرضیه کسراییفر، رئیس بهزیستی سبزوار با بیان اینکه مستمری افراد تحت پوشش در چند سال اخیر به طور متوسط ۳٫۵ برابر افزایش یافته است، گفت: در حال حاضر ۱۲ هزار خانوار در سامانه بهزیستی ثبت شده اند و ۴۷۱۰ خانواده تحت پوشش قرار گرفتهاند.
وی در رابطه با افراد باقی مانده در نوبیت تحت پوشش قرار گرفتن اضافه کرد: در حال حاضر ۲۰۰ خانواده در نوبت هستند و به مرور در ماههای آینده این افراد به استفاده از خدمات اجتماعی این سازمان اضافه خواهند شد.

خبر جدید  سهم گردشگری در تولید ناخالص کشور تنها 2.8 درصد است

انتهای پیام


منبع :: http://khorasan.iqna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *