اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

دشمن تلاش می کند مردم را از حکومت و دین جداکند

دشمن تلاش می کند مردم را از حکومت و دین جداکند

به گزارش خبرنگارمهر، کمیل خجسته چهارشنبه شب درهشتمین نشست از سلسله نشست‌های «عصر انقلاب اسلامی» که با موضوع «گام دوم انقلاب، مانیفست اقدام» در مشهد برگزار شد اظهار کرد:گام دوم انقلاب به معنای امتداد داشتن و عمل کردن هر فرد به نقش خود در جامعه اسلامی است.

وی افزود: نقشه اقدام انقلاب اسلامی، بدون شناخت صحنه محقق نخواهد شد و این مهم بر دوش بخش مهمی از مخاطبان گام دوم انقلاب یعنی جمعیت زیر ۴۰ سال کشور است.

خجسته به اهمیت خوانش مجدد پیام‌ رهبر معظم انقلاب در اولین سالگرد امام خمینی (ره) در سال ۶۹ و پیام ایشان به مناسبت بیستمین سالگرد انقلاب اسلامی در سال ۷۷ اشاره کرد و گفت: دشمن شناسی یکی از اصلی ‌ترین راه های شناخت صحیح صحنه است و به طراحی صحیح عملیات ‌های پیش رو کمکی شایانی می کند.

خبر جدید  تکراری بودن و عدم جذابیت کتاب‌های مذهبی

وی ادامه داد: با شکل گیری نهضت انقلاب اسلامی، تغییر و تحولی در علوم انسانی مرتبط با انقلاب های مردمی شکل گرفت و در ذیل آن، نظریه هایی با هدف تقابل با دین در جهان پدید آمد. یکی از این نظریه ها عنوان می‌ کند، دین توانایی برپایی یک حکومت را ندارد که با تبیین قانون اساسی از سوی امام خمینی(ره)، به پاسخ روشنی رسید و باطل شد.

مدیرعامل موسسه فرهنگی تبیان، توانایی دین در حفظ نظام اسلامی را یکی دیگر از نظریه‌های ایجاد شده عنوان کرد و گفت: حال مهم ترین سوالی که از انقلاب اسلامی می‌شود، این است که آیا دین می تواند مسائل مربوط به زندگی دنیوی مردم را حل کند؟ آیا حکومت اسلامی کارآمد است؟ جواب روشن است و اینکه اسلام ناب، این ظرفیت را به صورت بالفعل و بالقوه دارد.

خبر جدید  طعم قرآن در حریم قدسی انیس‌النفوس(ع)

خجسته هدف حملات دشمن را، ناامیدی مردم عنوان کرد و گفت: دشمن، با تزریق ناامیدی و وحشت قصد دارد مردم را از حکومت و دین جدا کند و مصرانه در هجمه رسانه ای خود عنوان می کند که راهی وجود ندارد و مسیر جمهوری اسلامی به بن بست رسیده است.

خبر جدید  مقاومت ما بی‌انتها ولی فشار دشمن محدود است

وی عدالت خواهی بدون جمهوری اسلامی را بی معنا دانست و افزود: اکنون انقلاب اسلامی در جنگ احزاب به سر می‌برد. جنگی که گروه های مختلف در برابر جمهوری اسلامی صف آرایی کردند و به تقابل دین و اسلام برخواسته اند.

خجسته از مهم ترین آرمان های نظام اسلامی از نگاه رهبر معظم انقلاب را عزت ملی، اعتماد به نفس ملی، استقلال سیاسی و اقتصادی و فرهنگی، آزادی اندیشه برشمرد و گفت: آرمان های انقلاب اسلامی تمام نخواهد شد به همین دلیل است که انقلاب، توقف ناپذیر است.

کد خبر ۴۵۵۵۱۰۸


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *