اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

دشمن هویت زنان مسلمان را هدف قرار داده است

دشمن هویت زنان مسلمان را هدف قرار داده است

به گزارش خبرنگار مهر، مینو اصلانی بعدازظهر شنبه در نشست خبری که به منظور تشریح جایگاه زن در چهار دهه انقلاب در مشهدبرگزار شد، اظهار کرد: امروز ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از خانم های ایرانی عضو بسیج هستند و تلاش می کنیم همه افرادی که می خواهند کار تشکیلاتی انجام دهند بتوانند عضو بسیج شوند.

وی افزود: این افراد در بخش های مختلف ساماندهی شده اند و اینگونه نیست که صرفا در بسیج ثبت نام کرده و هیچ فعالیتی انجام ندهند. در حال حاضر حدود ۹۰ هزار حلقه معرفتی، هزار گروه ۱۵ تا ۲۰ نفری جهادی و ۵۰۰ هزار نفر عضو شورا داریم و این نشان دهنده فعالیت خانم های بسیجی در کشور است.

اصلانی گفت: یکی از وظایف اصلی ما پیشگیری از آسیب است و به همین منظور فعالیت ها و طرح های زیادی در کشور اجرا شده است.

رییس سازمان بسیج جامعه زنان کشور تصریح کرد: اگر بخواهیم مقایسه ای در مورد جایگاه زن در طول سال های گذشته داشته باشیم، متوجه می شویم که رژیم پهلوی زن را با مفهوم و معنای غربی آن تعریف می کرد و تحقیر جایگاه و هویت زن در آن کاملا مشهود بود.

خبر جدید  مجوز ۳۵۰۰ طرح کسب و کار روستایی صادر می‌شود

وی ادامه داد: نگاه سخیفی که به زن داشتند موجب می شد که توانایی های زنان نادیده گرفته شود. مهم ترین دستاورد انقلاب احیا هویت زن در قرن معاصر و در خدمت انقلاب قرار دادن آن بود.

اصلانی تاکیدکرد: پس از انقلاب شاهد حضور زنان در عرصه های مختلف هستیم. همچنین حدود ۲۰۰ قانون در خصوص زن به تصویب رسیده است و تسهیلاتی نظیر بیمه زنان، بیمه زنان سرپرست خانوار و محیط های امن برای حضور زنان فراهم شده است.

امنیت زنان در ایران مثال زدنی است

وی با اشاره به نا امن بودن شرایط کشور های غربی برای زنان، افزود: مثلا در کشوری مانند انگلستان مطابق آمار رسمی که خودشان ارائه کرده اند، هر چند ثانیه یک تعرض صورت می گیرد و ۵۰ درصد مردم انگلیس نامشروع متولد می شوند از این جهت جمهوری اسلامی امنیتی مثال زدنی را برای زنان فراهم کرده است.

خبر جدید  برنامه ریزی برای ورود ۸ میلیون زائر خارجی به مشهد

اصلانی ادامه داد: همچنین قبل از انقلاب به تعداد انگشتان دست نویسندگان زن در کشور وجود داشت اما ما امروز ۱۲ هزار نویسنده زن در کشور داریم، علاوه بر این در حوزه ورزشی مربی زن نداشتیم اما امروز ۵۶ هزار مربی زن در رشته های مختلف ورزشی در کشور داریم و این نشان دهنده جایگاهی است که انقلاب برای زن قائل شده است.

رییس سازمان بسیج زنان کشور گفت: ستاد ملی خانواده، سند ملی جمعیت و قانون حجاب و عفاف که از مترقی ترین قانون ها برای حجاب و عفاف محسوب می شود، از مواردی هستند که از آسیب پذیری زنان در کشور جلوگیری می کند.

وی اظهارکرد: زنان الگویی که در جامعه ما رشد کرده اند و ده ها هزار خانم فعال در عرصه های فرهنگی، امروز باعث افتخار ما هستند و با این وجود در بعضی از دولت ها قوانین مربوط به زنان نادیده گرفته می شود، مانند بیمه زنان که ۱۲ سال از تصویب آن می گذرد اما هنوز به طور جدی به آن توجه نشده است.

خبر جدید  تشییع پیکر مطهر جانباز انقلاب اسلامی در مشهد

اصلانی با بیان اهمیت های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در مهارت افزایی نوجوانان، گفت: لزوم توجه به این سند در دستیابی به جامعه ای پویا، با نشاط و مهارت شکوفا می شود.

رییس سازمان بسیج زنان کشورتاکید کرد: امروز با هجمههایی از سوی دشمن مواجه هستیم که هویت دختر مسلمان را برای نقش آفرینی در جامعه خدشه دار کرده است.

وی در ادامه به برنامه های پیش بینی شده برای دهه فجر اشاره کرد و گفت: برگزاری جشن‌های ویژه انقلاب در ۲۰ هزار پایگاه بسیج، تجلیل از خانواده معظم شهدا و مدافع حرم، تجلیل از ۴۰ بانوی فعال و اثرگذار در عرصه‌های مختلف و تجلیل از مرضیه هاشمی خبرنگار پرس تی وی به عنوان شخصیت بین‌المللی در دستور کار قرار دارد.

کد خبر ۴۵۲۴۳۸۴


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
برچسب‌ها: ، ،


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *