اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

دعوت نهادهای خراسان رضوی از مردم برای شرکت در راهپیمایی۲۲ بهمن

دعوت نهادهای خراسان رضوی از مردم برای شرکت در راهپیمایی۲۲ بهمن

به گزارش خبرنگار مهر، نهادهاو سازمان هایمستقر در خراسان رضوی با صدور بیانیه های جداگانه با تبریک فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلابمردم این استان را برای حضور باشکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کردند.

همپایی روحانیون با مردم

حجت الاسلام سید مصباح عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان در پیامی نوشت: چهار دهه از عمر مبارک انقلاب شکوهمند اسلامی‌ گذشت و خداوند متعال همانطور که به بندگان راستین خود وعده داده بود، امت آزاده ما و دلداده امام خویش را در تلاطم حوادث و کینه‌توزی مستکبرین عالم نصرت کرد و نظام مقدس جمهوری اسلامی را در طوفان ترورها و کودتا و جنگ تحمیلی و تحریم‌ها و دسیسه‌های گوناگون ایادی داخلی بدخواهان این نظام محافظت نمود. بی‌شک به سلامت گذشتن از این همه موانع تاریخی و گردنه‌های دشوار که به اذعان اهل سیاست برای هیچ‌یک از دیگر انقلاب‌ها قابل تصور نبوده است، برای ما نیز جز به مدد تأییدات الهی، رهبری پیامبرگونه و داهیانه امام راحل (ره) و خلف بر حقش مقام معظم رهبری و خون پاک شهدا امکان‌پذیر نمی‌بود. اکنون شجره طیبه انقلاب اسلامی به درخت تناوری بدل شده است که رویش‌های آن حتی توسط دشمنان آن قابل انکار نیست.

خبر جدید  کشف ۲۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال تجهیزات رایانه ای قاچاق در مشهد

تکلیف‌گرایی حوزه در دوره حکومت اسلامی اهمیت و ظرافت فزاینده‌ای می‌یابد. حوزه‌های علمیه اگرچه به تعبیر امام راحل (ره) حفظ نظام اسلامی را اوجب واجبات و بزرگترین تکلیف می‌دانند اما این تکلیف‌گرایی را به هیچ وجه به معنای تأیید بی‌چون و چرای یکایک رفتارهای صاحب‌منصبان و دولتمردان، و توجیه آنها با تمسک به مصلحت و اضطرار و لزوم حفظ نظام و عدم انتقاد سازنده و اعتراض دلسوزانه نمی‌بینند. بزرگترین تکلیف روحانیت شیعه امر به معروف و نهی از منکر بوده و این تکلیف بزرگ به نوبه خود مستلزم تخصیص سرمایه‌های فکری و علمی به حل مسائل نظام و ارائه راهکارهای ایجابی و نه فقط سلبی برای اصلاح امور است.

اکنون به پاسداشت و شکرانه دوام چهل ساله انقلاب اسلامی تحت عنایات خاص الهی و در یوم الله ۲۲ بهمن‌ماه، حوزه علمیه خراسان به عنوان قطره‌ای از دریای مواج امت انقلابی به سیل راهپیمایان پیوسته و همصدا با ایشان علیه ظلم و استکبار جهانی فریاد خواهد کشید.

شرکت در راهپیمایی وظیفه ای شرعی است

حجت الاسلام نورمحمد نظری، مدیر مدرسه علمیه منتظرالمهدی(عج) نیز در جمع طلاب این مدرسه گفت: شرکت در راهپیمایی ۲۲بهمن به موجب آیه ۱۲۰ سوره توبه امری شرعی و اسلامی است و مترتب ثواب و حسنه بوده و شرکت کنندگان در این مراسمجزء محسنین شمرده می شوند که خود مقامی بس رفیع است.

خبر جدید  دلیل نشست زمین در بلوار جانباز مشهد وجود قنات قدیمی است

امسال که یک فرصت تاریخی تکرار نشدنی است و با توجه به ۴۰ سالگی نظام و انقلاب یک امر بسیار مهم غیر قابل تکرار است کما اینکه ۲۲بهمن ۵۷ غیر قابل تکرار است و خیلی آرزو داشتید که در آن زمان حضور داشته ودر آن واقعه ی مهم شریک و سهیم می شدند.

حال ۴۰ سالگی انقلاب که به نحوی بلوغ سیاسی انقلاب است فرصت تکرار نشدنی و مهمی است علی الخصوص با توجه به نقشه ها و امید کفار و دشمنان اسلام و انقلاب برای به زانو در آوردن نظام قبل از ۴۰ سالگی آن که دوره مهمی در نظامات سیاسی و انقلاب ها به شمار می رود و به همین دلیل با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن به وظیفه شرعی خود عمل کرده و باعث سربلندی اسلام و تشیع و خاری دشمنان شویم.

دعوت خانه مطبوعات از مردم

خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضوی نیز به مناسبت ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی و فرارسیدن ۲۲ بهمن بیانیه ای صادر کرد.

خبر جدید  کسب مقام سومی مسابقات قهرمانی تنیس روی میز نونهالان کشور توسط نونهال مشهدی

در این بیانیه آمده است: در گذر از چهل سالگی جمهوری اسلامی برآمده از انقلاب به شهادت شکوفا شده، وارد دهه پنجم انقلاب می شویم.این واقعه مبارک در حالی اتفاق می افتد که باطل کرداران و جهان خوران از همه استعداد خود برای برانداختن این نظام استفاده کردند اما مردم نجیب ایران، در پیروی از ولایت، در چشم بدخواهان خار نشاندند.

امروز در تنگه احد ایستاده ایم و نباید به غفلت دچار شویم که دشمن جای پیروز و شکست خورده را عوض کند. خیابان های شهر، همان معبر های روشن راهپیمایی، تنگه احد است که هرگز نباید خالی بماند بلکه باید با حضور پر شمار و فاخر خود، سدهایی بسازیم در برابر شیطان که بنیان مرصوص را در نگاه ها تازه کند.

خانه مطبوعات و رسانه های استان خراسان رضوی ضمن اعلان حضور در این میدان از همه خواهران و برادران هم وطن دعوت می کند با هر گرایش و سلیقه سیاسی و حتی هر مذهب و مرام، در راهپیمایی یوم الله۲۲ بهمن به عنوان نماد وحدت ملی شرکت کنند.

کد خبر ۴۵۳۸۹۵۸


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *