رئیس هیئت ‌مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: هدف دانشگاه آزاد اسلامی تحول در علوم انسانی مبتنی بر ارزش‌های متعالی اسلامی و ایرانی است. " /> دنبال علوم انسانی مبتنی بر ارزش‌های متعالی اسلامی و ایرانی هستیم | اخبار مشهد خراسان ما
اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

دنبال علوم انسانی مبتنی بر ارزش‌های متعالی اسلامی و ایرانی هستیم

دنبال علوم انسانی مبتنی بر ارزش‌های متعالی اسلامی و ایرانی هستیم

به گزارش خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر علیاکبر ولایتی در نشست شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از مهمترین دستاوردهای آموزش عالی انقلاب باید پرچمدار توسعه علم و ارتقاء تکنولوژی در کشور باشد.

رئیس هیئت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی یكی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است كه با اجازه امام (ره) تأسیس شد، گفت: اکنون با تمام ظرفیت و توان در جهت منویات مقام معظم رهبری و تحقق اهداف و برنامهها، قدم بر خواهیم داشت.

دکتر ولایتی که در نشست شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی و جمع رئیس، معاونان و مسئولان این مجموعه حضور یافته در سخنانی با بیان اینکه اسلام در علوم انسانی بسیار غنی است، افزود: علیرغم تمام ظرفیتهای ارزشمند در زمینه علوم انسانی، آموزش عالی کشور از این جهت پیشرفت قابل قبولی نکرده است.

وی با تأكید بر اینكه در علوم انسانی باید وحدت حوزه و دانشگاه محقق شود، افزود: انسان اشرف مخلوقات است، ولی امروز با وجود ترجمه كتب علوم انسانی غرب، انسان به اندازه ابزار تنزل یافته كه این امر وظیفه اساتید حوزه و دانشگاه را سنگینتر میكند كه در کنار یکدیگر كتبی را تألیف كنند تا انسان بر اساس ارزشهایی که در اسلام است، به جایگاه معنوی و الهی خود دست یابد.

خبر جدید  درخشش دانشجویان دانشگاه آزاد گناباد در مسابقات سوارکاری شهرستان

دکتر ولایتی افزود: با توجه به اهمیتی که دانشگاه آزاد به بازنگری و بازسازی علوم انسانی میدهد و در این راه همکاری نزدیک حوزههای علمیه و دانشگاهها را ضروری میداند انتخاب شخصیت برجسته حوزه و دانشگاه استاد گرامی حضرت حجتالاسلام والمسلمین دکتر خسروپناه به سمت معاونت علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی موجب خواهد شد که با تلاش ایشان بتوان این اقدام راهبردی بسیار ضروری یعنی تحول در علوم انسانی مبتنی بر ارزشهای متعالی اسلامی و ایرانی را سامان داد.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بینالملل با انتقاد از اینكه دانشگاه آزاد اسلامی طی ۳۰ سال فعالیت خود حسابرسی مستقل مالی نشده است، تصریح کرد: این امر در تاریخ مالی مؤسسات موجود در نظام جمهوری اسلامی ایران بیسابقه است.

دکتر ولایتی به پسوند اسلامی دانشگاه آزاد هم اشاره کرد و گفت: رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی نگاه جدی به فرهنگ است، لذا باید در عرصه فرهنگی در دانشگاه تحول ایجاد كرده تا پسوند اسلامی معنای واقعی خود را به دست آورد.

خبر جدید  دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور راه‌اندازی بیمارستان را پیگیری کند

وی خاطر نشان كرد: وظیفه ما در دانشگاه است که بتوانیم مجموعهای در تراز انقلاب اسلامی را به جامعه ایران و جهان معرفی کنیم و به نظر میرسد از جمله در مشهد كه پایتخت فرهنگی جهان تشیّع استبا امکانات و پتانسیلی که وجود دارد، میتواند در زمینههای تربیتی و فرهنگی اقدامات قویتر و مؤثرتری انجام دهد و در سایه انوار پرفیض مرقد شریف حضرت علی بن موسی الرضا(ع)، انتقالدهنده فرهنگ اسلامی باشد.

رئیس هیئت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی با تأكید بر انجام پژوهشهای هدفمند و تقویت اقتصاد دانشبنیان، افزود: در حوزه علم و فناوری رشد خوبی داشته و جزء كشورهای برتر دنیا هستیم. بنابراین در حوزه علوم انسانی از جمله علوم تربیتی، روانشناسی و جامعهشناسی مبتنی بر ارزشهای اسلامی و ایرانی باید نوآوری و تألیف داشته باشیم.

دكتر ولایتی با تأكید بر اینكه دانشگاه آزاد اسلامی میتواند یکی مهمترین مراكز علمی نظام جمهوری اسلامی باشد، اظهار کرد: دانشگاه آزاد با برخورداری از ظرفیت عظیم علمی و پتانسیل و توانمندیهای خود میتواند در راستای اهداف انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی گام بردارد.

وی با بیان اینکه زبان فارسی یکی از پرظرفیتترین زبانهای علمی دنیاست، تصریح کرد: زبان فارسی زبان دوم اسلام و زبان اول عرفان اسلامی است؛ از این رو باید آموزش زبان فارسی در مدارس سما تقویت شود.

خبر جدید  اقتصاد مقاومتی تنها راه‌حل برون‌رفت از مشکلات اقتصادی کشور

در ادامه دکتر علی سروریمجد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی و مشهد نیز ضمن خیر مقدم، گزارشی از فعالیتها و برنامههای دانشگاه آزاد اسلامی مشهد و خراسان رضوی ارائه کرد.

در نشست شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی، رؤسای واحدهای نیشابور، قوچان و تربت حیدریه و معاونان و رؤسا و هیئت رئیسه دانشكدههای دانشگاه آزاد اسلامی مشهد حضور داشتند و دیدگاههای خود را بیان کردند.

همچنین دکتر ولایتی رئیس هیئت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی به همراه حجتالاسلام والمسلمین جواد مهدوینسب رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی، دكتر سروریمجد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و جمعی از مسئولان دانشگاه با حضور بر مزار شهدای گمنام واحد مشهد با قرائت فاتحه و نثار شاخه گل به مقام شامخ پنجشهید گمنام مجموعه فرهنگی واحد مشهد ادای احترام کردند.

انتهای پیام/پ


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *